6 důvodů, proč inteligentní ženy mají často problém najít lásku

Eva Vogelová

V dnešní době ženy studují a můžou si zvolit, jak naložit se svým životem. Proč však má tolik inteligentních slečen problém najít si partnera?

  1. Neřeší dopodrobna budoucnost

Nepředstírají, že budou vědět, co budou chtít dělat za deset nebo dvacet let. Momentálně neřeší budoucnost, protože jim je jasné, že člověk nikdy neví, co mu přijde do cesty. Jednoho dne třeba budou chtít mít děti, ale momentálně je pro ně tohle téma tabu, protože se chtějí osobnostně rozvíjet. Někteří muži tyto věci chtějí vědět napřed a rádi plánují budoucnost ve vážném vztahu. Inteligentní ženy se však chtějí v tuto chvíli rozvíjet. Musí si najít muže, který přemýšlí podobně. Není to jednoduché.

  1. Mají vysoké nároky

Inteligentní ženy vědí, co chtějí. Mají jasno v tom, jaký by měl být jejich protějšek. To je docela problém, protože nikdy nenajdou kompletního muže, tak jak si ho představují. Pánové můžou mít nějaké vlastnosti, které inteligentní ženy vyžadují, ale zbytek mít nemusí. Většinou nejsou schopné přimhouřit oko nad některými věcmi, které se jim na protějšku nelíbí. Samy vědí, že mají na muže vysoké nároky, ale kdyby z nich slevily, připadaly by si trochu jako zoufalky, které se spokojí s málem. Raději zůstanou samy, než aby se nutily dělat nějaké kompromisy.

  1. Budují si kariéru

V dnešní době se dokáží ženy zabezpečit samy. Někdy se stane, že žena je velká kariéristka, má úspěšnou práci a vydělává více peněz než většina mužů střední třídy. To je kámen úrazu, protože někteří pánové tohle často nemůžou přenést přes srdce. Mají v sobě zakódovaný jakýsi vzorec z minulých století, kdy žena byla v domácnosti a muž zabezpečoval rodinu. Někteří muži obrácenou roli jednoduše nesnesou. Raději svoje úspěšné přítelkyně nechají plavat.

  1. U svých blízkých vidí nefunkční vztahy

Rodiče či kamarádi mají špatné vztahy se svými partnery. Neustále se jim s tím svěřují a ony znají všechny vzorce chování mužů a žen ve vztahu. Z toho důvodu si myslí, že ve vztahu je jen trápení. Spousta vztahů a manželství nedopadá dobře, což je fakt, a ony tomu raději chtějí předejít. Mozek jim říká, že se nemá smysl hnát do něčeho, s čím budou jen komplikace. Dlouhodobé vztahy nejsou jednoduché a bez hádek se neobejdou. Toho se chtějí ušetřit.

  1. Jsou až moc chytré

Některé ženy jsou opravdu chytré a vzdělané. Bravurně ovládají matematiku, fyziku a další vědy. Mají všeobecný přehled a svojí prací doslova žijí. Na druhou stranu můžou na ostatní působit divně, protože nedokáží svoji chytrost oddělit od každodenního života. Můžete si je představit třeba jako Sheldona Coopera ze sitkomu Teorie velkého třesku, možná v trochu menší míře podivínství. Takové chytré ženy sotva dokážou zaujmout širokou škálu mužů, protože ti od nich spíše utíkají. Musejí hodně hledat, aby našly člověka s podobným smýšlením.

  1. Berou lásku jako hormonální slabost

Budete se divit, ale existují i ženy, které nevěří na lásku. Dokáží si ji totiž vyložit chemicky. Berou ji jako hormonálně zmanipulovaný pocit. Samy city k druhému člověku poznat mohly, ale nepřikládaly jim velkou váhu, protože na lásku nevěří. Není to však tak, že by nevěřily na sex. Ten si kupodivu většina z nich dokáže užít.