6 důvodů, proč jste pořád ještě single

Eva Vogelová

Hledáte už nějakou dobu partnera, ale stále se vám to nedaří? Možná si za to můžete sami, jen si to nechcete přiznat. Z jakých důvodů, jste už možná dlouho single?

  1. Máte vysoké nároky

Spousta lidí nemůže najít partnera, protože má vysoké nároky. Možná jste na tom podobně. Přejete si, aby váš protějšek byl dokonalý. V nedávné době jste se nesetkali s nikým, kdo by vám svým charakterem vyhovoval. Byli byste nejraději, kdyby se váš partner shodoval se všemi názory, měl stejné priority jako vy, vydělával peníze, uměl vařit a uklízet, byl na vás hodný a skvělý v posteli. Někoho takového si patrně přeje každý, ale takových lidí moc není. Láska spočívá v tom, že milujete člověka i s jeho chybami. Měli byste své nároky trochu snížit a nehledat dokonalého jedince.

  1. Nechodíte téměř vůbec do společnosti

Pokud chodíte jen do práce či školy, nakoupit do obchodu jídlo a pak zase domů, nemůžete se divit, že jste pořád sami. Pochopitelně není každý den čas na chození do společnosti, ale dvakrát týdně byste jít mohli. Navštěvujte kino, zajděte si s přáteli sednout do hospody či kavárny nebo běžte večer někam zatancovat. Když vyjdete konečně ven, rozhlížejte se, zda se kolem vás nepohybuje někdo, s kým byste se mohli nezávazně seznámit. Poproste své přátele, ať vám představí své známé. Možností, jak se s někým seznámit, máte hned několik.

  1. Působíte na své okolí příliš negativně

Možná máte problémy ve škole či v práci, nevycházíte dobře se svojí rodinou, váš bankovní účet zeje prázdnotou a ještě k tomu nemáte žádného protějška. V tom případě se není čemu divit, že jste negativní. Musíte to však změnit. S negativním člověkem nikdo chodit nechce. Když budete mít potíže během vztahu, váš protějšek se s vámi pravděpodobně nerozejde, ale nejdříve se do vás musí zamilovat. Lidé se sotva zakoukají do člověka, který si na všechno stěžuje.

  1. Dáváte výrazně najevo, že už jste dlouho sami

Z marného hledání protějška už jste pravděpodobně zoufalí. Možná to na vás jde vidět. Snažíte se neustále někoho lovit a jdete na to tlakem. Nikdo nechce chodit s člověkem, který na něj vyloženě tlačí. Když se s někým seznámíte, nemůžete ho neustále přemlouvat, aby s vámi trávil každý den. Pokud vidíte, že je protějšek zdrženlivý, dejte mu čas, potřebuje vás více poznat. Lásku si nemůžete vynutit.

  1. Nemáte žádné koníčky

Nic vás nebaví? V tom případě nemáte, co ostatním lidem nabídnout. Pravděpodobně je s vámi nuda, protože nemáte potřebu zkoušet nové věci a o něco se zajímat. Pokud je váš život nudný, vztah s vámi také nebude žádná zábava. Když nemáte žádné koníčky, nemají se s vámi ostatní o čem bavit. Můžete to změnit, najděte si nové záliby, vrhejte se do různých činností po hlavě, buďte spontánní. Uvidíte, že až trochu změníte svůj životní styl, určitě se někdo objeví.

  1. Jste příliš stažení do sebe

Nechce se vám moc komunikovat s lidmi a trvá vám, než se někomu otevřete. Máte pár blízkých přátel, ale jinak jste pro ostatní uzavření. Žijete si ve svém vlastním světě. Otevřete se alespoň trochu ostatním lidem, aby vás mohli poznat, jinak si žádného partnera dlouho nenajdete.

Témata:, ,