6 důvodů, proč kočky vidí misku prázdnou, i když v ní mají ještě žrádlo

Pavla Gabrhelíková

Přijdete z práce a vaše kočka vás zahrne kopou nadávek schovaných ve vytrvalém mňoukání. Chce nažrat. Když se ale podíváte do její misky, zjistíte, že je ještě z půlky plná. Tak co sakra chce?

  1. Špatně vidí. Kočky mají o 20 stupňů lepší periferní vidění než člověk, ale na blízko moc dobře nevidí. Podle magazínu Cuteness.com kočky nevidí to, co mají doslova přímo pod nosem nebo pod bradou. Proto možná perfektně vylížou kraje misky, ale uprostřed jídlo nechají a nevšimnou si toho.
  2. Dělají si zásoby. Jedna z teorií naznačuje, že kočky mají stále vrozený instinkt pro přežití, který radí, aby raději sežraly, co nejvíc to jde, protože neví, kdy se zas dostanou k misce. Dává to vlastně docela smysl. Když jsou kocouři na svých mrouskacích toulkách, dokáží urazit neuvěřitelnou vzdálenost. Aby přežili, musí se předtím pořádně nacpat.
  3. Jídlo je zkažené. Pokud je jídlo v misce dlouho, kočka volá hladovkou o pomoc: „Hej, vyměň mi to, divně to smrdí a bylo by mi z toho blbě!“
  4. Bydlíte u své kočky. Nejvýš postavený člen smečky přece nemůže mít poloprázdnou misku! Nebo jak jste si to představovali?! Jinými slovy: Vaše kočka je rozmazlená.
  5. Bolí je vousky. Kočičí vousky jsou velmi citlivé. Pokud jste vašemu tygrovi vyměnili misku a od té doby se dožaduje jídla, i když je ještě z půlky plná, vybrali jste moc hlubokou. Aby se dostal hlouběji, musí si nepříjemně ohnout vousky a bolí to. Zkuste dát kočce jídlo na něco mělkého a pokud ho hned sežere, víte, kde je problém.
  6. Vaše kočka je pesimistka. Některé kočky vidí misku poloplnou, některé poloprázdnou. Možná doma máte prostě moc velkého pesimistu.