6 důvodů, proč musíte přestat být tak příšerně hodná

Pavla Gabrhelíková

Vy jste takové hodné štěňátko, že? Hlavně nikomu neublížit. Hlavně, aby byli všichni kolem šťastní. Ale co vy?

  1. Vždycky tu jste pro ty, kteří tu nejsou pro vás. Trávíte hodiny posloucháním cizích problémů. Vždy jste tu se slovy útěchy. A co když máte problém vy? Vyslechnou vás? Podpoří vás? Ne. Tak proč to děláte vy pro ně?
  2. Ignorujete cizí chyby. Když vám do života vkročí špatný člověk, vždy jsou tu hned na začátku varovné signály. Vy jste ale profík v jejich ignorování. Přestaňte si pořád něco namlouvat, jinak na to zase doplatíte.
  3. Nemáte koule říct si o to, co chcete. Máte pocit, že když se přihlásíte o svá práva, budete za blázna. Jenomže i vy jste hodnotná lidská bytost, která si zalouží být šťastná! Tak si řekněte o to, co vám náleží. A když to nedostanete? Jděte za tím, kdo vám to dá!
  4. Říkáte ano, i když ve skutečnosti myslíte ne. Ode dneška zařaďte do repertoáru tyto věty: „Ne, nemám na to čas. Ne, nemám na to náladu. Ne, dneska se mi to opravdu nehodí.“ Postavte sami sebe konečně na první místo svého seznamu priorit!
  5. Dovolujete lidem kolem vás, aby vám ubližovali. Když někdo říká nebo dělá něco, co vám vadí, raději sklopíte zrak a upadnete do deprese. Proč si to necháváte líbit? Takhle se k vám nikdo nesmí chovat!
  6. Pořád děláte kompromisy. Pokud jde o vztahy nebo vysněnou práci, nespokojte se se vším, co vám ostatní naservírují. Jestli to není přesně to, co chcete, jděte od toho.