6 důvodů, proč si s partnerem nedokážete užít sex

Eva Vogelová

Přestali jste si se svým partnerem užívat sex a nevíte, co tu změnu mohlo způsobit? Možná za to můžou následující důvody, které potřebujete vědět k tomu, abyste na kvalitním pohlavním styku zase mohli pracovat.

  1. Neřešíte své potřeby

Možná si myslíte, že se vašemu protějšku v posteli líbí něco, co je mu ve skutečnosti proti srsti a naopak. Nejste ochotní o svých skutečných sexuálních potřebách mluvit a tím vzniká nedorozumění. Pohlavní styk ve vztahu bez komunikace nikdy nebude skvělý. Pokud chcete zažívat nepopsatelné orgasmy, mluvte spolu o tom, co vám dělá dobře, jinak se nikdy dál neposunete.

  1. Hádáte se

V poslední době to mezi vámi nefunguje? Často se hádáte a pak máte tichou domácnost? Možná vaše vztahové potíže řešíte sexem, což se na něm může časem podepsat. Když k sobě v některých momentech necítíte lásku, ale spíše vztek nebo nenávist, těžko spolu vždycky dokážete prožít příjemný sex. Ten je totiž nejintenzivnější ve chvíli, kdy se lidé milují a mají na sebe skutečnou chuť.

  1. Nemáte chuť na sex ve stejnou dobu

V dlouhodobém partnerském vztahu je těžké mít neustále kvalitní sex. Může se stát, že dostanete chuť na postelové hrátky ve chvíli, kdy váš protějšek na ně nebude mít zrovna vůbec náladu. Možná se oba se svojí chutí na sex míjíte a kvůli svému partnerovi se do něj nutíte. V tom případě se nemůžete divit, že nemáte dobrý pohlavní styk. Důležitá je synchronizace. Když se k sexu nutíte, můžepro vás být i bolestivý. Čím více to budete praktikovat tímto způsobem, získáte k sexu větší odpor. Může to dojít do bodu, kdy se stane sex s vaším partnerem noční můrou.

  1. Nemáte pokaždé orgasmus

To platí především u žen. Možná se vždy nepodaří vašemu partnerovi, aby vás dovedl k vrcholu. Sex si sice dokážete užít, ale bez orgasmu to není ono. Pokud se vám to v poslední době stávalo častěji, možná už očekáváte, že se to nepodaří ani příště. Začnete se do té myšlenky natolik zamotávat, že už si sex nedokážete užít, protože budete myslet jen na to, jak to zase nevyjde.

  1. Nuda

Po nějaké době dokonce i sex může upadnout do stereotypu, ze kterého se těžko dostává ven. Nudný a bolestivý sex je to nejhorší, co můžete v posteli zažít. Promluvte si o tom se svým partnerem narovinu a vymyslete, co byste mohli společně zkusit nového. Sexshopy nabízí celou řadu pomůcek, se kterými by vám to mohlo jít lépe.

  1. Stres

Možná si to neuvědomujete, ale na kvalitu sexu může mít dopad i stres. Vracíte se ze školy nebo práce plní napětí? Pak je pochopitelné, že se vám nechce do postele. Raději vymyslete způsob, jak se stresu zbavit, abyste se mohli zase vrhnout na divokou jízdu.