6 kroků jak naučit chodit kočku na lidský záchod

Paga

Jestli máte alespoň trochu času a trpělivosti, rozhodně to stojí za zkoušku. Ušetříte za písek, nebudete se muset každý den hrabat v kočičích exkrementech a budete mít doma čistěji.

  1. Umístěte bedýnku s kočkolitem hned vedle WC. Kočka si tak spojí místnost s lidským WC s chozením na záchod. Navíc, kdyby se jí to náhodou do záchodu dělat zrovna nechtělo nebo byla nějak nemocná a nemohla vyskočit, máte jistotu, že to nebude na koberečku před toaletou.
  2. Dávejte bedýnku stále výš. Postupně zvětšujte výšku, ve které je záchod umístěný, dokud nebude na úrovni lidského WC. Nenavyšujte rychle. Vždy jen tak, abyste měli jistotu, že je s tím kočka v pohodě. Pokud se rozhodne vykonávat potřebu jinde, místo pečlivě vydezinfikujte a záchod nechte nějakou dobu umístěný níž.
  3. Bezpečně připevnit. Když už je bedýnka ve výšce záchoda, raději ji izolepou k podkladu pevně připevněte. Nechcete, aby kočka při zahrabávání spadla a měla chození na záchod do výšky spojené s traumatem.
  4. Prkénko pro kočku. Nyní je čas pořídit soupravu Litter Kwitter nebo CityKitty. Nejde o nic drahého. Najdete v ní tréninkové sedátko, které musíte naplnit asi centimetrovou vrstvou písku posypaného šantou kočičí a umístit na záchod se zvednutým prkýnkem. Kočku do něj opatrně položte.
  5. Kruh po kruhu. Na kočičím sedátku jsou naznačené oválné kruhy jdoucí od nejmenšího po největší. Jakmile vaše kočka zvládne chodit na vyplněný záchůdek, můžete nejmenší kruh odřezat. Takhle budete postupovat kruh po kruhu, dokud nebudou pryč všechny a vaše kočka nebude bez problémů používat vaši toaletu.
  6. Pozitivní motivace. Když se náhodou nezadaří, rozhodně kočku netrestejte! A za každé použítí záchůdku ji odměňujte.