6 nápadů na tetování, se kterým zabodujete

Lucie Bryndová

Všimli jste si, že se to na ulicích v poslední době hemží mladými lidmi potetovanými od hlavy až k patě? Podle odborníků to není jen váš pocit. Generace mileniálů je totiž nejrůznějšími trvalými ozdobami těla doslova posedlá, a to více než kterákoli jiná věková skupina. Už v roce 2010 mělo čtyřicet procent mileniálů alespoň jedno tetování a tato čísla stále stoupají. Přemýšlíte nad svou první kérkou? Přinášíme vám šest nápadů na takové tetovačky, se kterými rozhodně uděláte parádu.

  1. Něžná ozdoba kotníku. Tohle místečko si nejvíce oblíbí zejména něžné pohlaví. K ženám prostě patří a neskutečně jim sluší. Je to část těla, kterou ukážete hlavně v létě. Tetování na kotníku vám také umožní navázat zajímavou konverzaci při flirtování. Svým majitelkám dodá něžnější vzhled a jeho motiv ukáže, s kým má muž tu čest. Je už na vás, jak chcete zapůsobit. Velmi oblíbené jsou květiny, motta, motýli. Pokud chcete opravdu zaujmout, můžete se nechat inspirovat mořem, kdy na kotníku krásně působí motivy vln, ale také duchovní tematikou v podobě mini andělských křidélek, vesmírem a nebeskou oblohou nebo oblíbenou hudební skupinou či určitým alternativním směrem, který vás baví.
  2. Namísto náušnic. Určitě jste zpozorovali, že si řada celebrit začala tetovat uši. Patří mezi ně například modelka Cara Delevingne, zpěvačka Rihanna nebo Miley Cyrus. Pokud máte spíše kratší sestřih vlasů nebo nosíte vlasy často svázané a nebojíte se bolesti, s tetováním uvnitř ucha nebo i na ušním boltci určitě zaujmete. Oblíbené je jak mezi ženami, tak mezi muži a fantazii se meze nekladou. Na tomto místě je trendy snad všechno.
  3. Hezky pěkně ve výstřihu. V posledních letech se největší oblibě těší minimalismus. A to nejen v interiérovém designu, ale i mezi tatéry. Pryč jsou doby, kdy frčelo tetování přes celý hrudník. Jestli toužíte po něčem roztomilém a přitom zajímavém, co každý uvidí, jakmile si na sebe vezmete tričko s výstřihem, vsaďte na decentní tetování právě tady. Oblíbené motivy jsou obdobné jako na kotníku. Ať už zvolíte barevné nebo černé, chybu neuděláte.
  4. Ozdobené předloktí. Tohle místo společně s lýtky a bicepsy frčí nejvíce u mužů. Ti se většinou nebojí barev, ani velikosti. V poslední době patří mezi velmi oblíbené motivy kompasy, létající ptáci, lapače snů, ruce zobrazené v různých gestech, ale i řada vlastních návrhů, které připomínají spíše abstraktní umělecká díla než nějakou konkrétní věc.
  5. Nenápadně mezi prsty. Jestli se nechcete pouštět do něčeho velkého a rádi byste vsadili na něco nenápadného, ale zároveň opravdu in, nechejte se inspirovat řadou nekonečných nápadů kérek mezi prsty. Tetování v dlani či namísto prstýnků má kde kdo, ale skryté mezi prsty už ne. Myslete ale na to, že na tetování máte opravdu omezený prostor, a tak zvolte spíše něco, co bude decentní, ale zároveň vynikne. Tento typ tetování je oblíbený jak mezi partnery, tak mezi kamarádkami, které stejný vzor nebo jakkoli do sebe zapadající motiv navždy spojí.
  6. Těsně nad lopatkami. Další místečko jako vyšité pro romantičky. Tohle dostane každého kluka, kterému se líbí něžně ozdobená ženská záda. Jakmile vám odhrne vlasy, bude mít neustále tendenci se vás přes tetování dotýkat a něžně vás líbat. Nádherně se tady budou vyjímat motýli, ale také vaše oblíbené motto.