6 nejdojemnějších filmů, kvůli kterým vám potečou slzy z očí

Redakce

Filmy se točí z mnoha důvodů. Jeden z nich je, aby diváky dojaly až k slzám. Následujících šest snímků dokáže rozbrečet i ty největší drsňáky. Mrkněte se na ně.

  1. Pianista (2002)

Snímek Pianista natočil Roman Polanski. Celou režisérovu rodinu postupně deportovali do koncentračního tábora. To je nepochybně jeden z důvodů, proč natočil příběh Wladyslawa Szpilmana. Ve filmu nacisté obsazují v Polsko roce 1939. Židé postupně ztrácí všechna práva a navíc jsou posíláni do varšavského ghetta. Snímek ukazuje, jak se žije nadanému pianistovi i jeho rodině ve zlé době. Adrian Brody ztvárnil bravurně hlavního hrdinu a za svoji roli dostal Oscara a další ceny.

  1. Most do země Terabithia (2007)

Film režíroval Gabor Csupo. Snímek byl natočen podle stejnojmenné knižní předlohy od autorky Katherine Paterson. Jedná se o příběh dvou dětí, které si samy vytvoří magický svět. Tímto způsobem utíkají před realitou. Ve škole se jim v kolektivu příliš nedaří. Kouzlo snímku tkví v tom, že se na něj můžou dívat děti i dospělí. Každý si z něj něco odnese. Uvidíte, že u tohoto snímku budete brečet ještě více než malé děti.

  1. Čistá duše (2001)

Snímek Čistá duše natočil Ron Howard. Inspiroval se skutečným životem Johna Forbese Nashe, který dostal Nobelovu cenu za ekonomii. Příběh geniálního matematika začíná na vysoké škole, kde rozvíjí vztah se svojí budoucí ženou. Během té doby se u něj začínají projevovat příznaky schizofrenie, které se později ještě stupňují. Psychická nemoc se léčí velice obtížně, zvláště kvůli tomu, že John sám nevěří, že nemocný doopravdy je. Strhující příběh vás dostane na kolena.

  1. Faunův labyrint (2006)

Film Faunův labyrint natočil režisér Giullermo del Toro. Příběh pojednává o holčičce, která jede se svojí těhotnou maminkou za otčímem. Ten je přísný a k malé Ofélii se chová velmi chladně. Záleží mu jen na dítěti, které přijde za chvíli na svět. Malá dívka najde starý labyrint a potká tam fauna. Ten jí řekne, že je ztracená princezna pohádkové říše a jen ona ji může zachránit. Musí však předtím vykonat několik nelehkých úkolů. Konec filmu rozpláče i velkého necitu.

  1. Podivuhodný případ Banjamina Buttona (2008)

Snímek natočil režisér David Fincher. Příběh vychází z povídky od spisovatele F. S. Fitzgeralda. Hlavní hrdina Benjamin Button, kterého ztvárňuje Brad Pitt, se narodí jako stařík a postupně mládne. Celý životní rytmus, který my považujeme za přirozený, má zcela opačně. Zamiluje se do hezké a mladé Daisy. Bohužel jejich láska nemůže být naplněna, protože kráska stárne a Benjamin naopak mládne. A co je v životě horší než nenaplněná láska? Na sledování tohoto snímku se raději vybavte kapesníčky.

  1. Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Snímek natočil režisér Mark Herman podle knižní předlohy autora Johna Boyne. Hlavním hrdinou je malý chlapec, který se se svojí rodinou přestěhuje na venkov. Cítí se osaměle a nemá si s kým hrát. Napadne ho projít se po okolí. Narazí na chlapce v pruhovaném pyžamu, který je uvězněn za plotem. Malý Bruno netuší, že se jedná o koncentrační tábor, a s chlapcem se spřátelí. V tomto snímku se střetává bezstarostné dětství s brutální realitou Druhé světové války. Pokud by vás nedokázal rozplakat žádný výše zmíněný snímek, tenhle to nepochybně dokáže.

10 ikonických míst ze slavných filmů: Jak to tam vypadá dnes?

10 temně krásných gotických snímků, které musí vidět každý milovník tajemna a napětí

Témata: