9 nejinspirativnějších žen z Harryho Pottera: Tyto dámy jsou silné ženy

Redakce

Ve filmu Harry Potter nejde pouze jen o mužský svět, ale je zde i mnoho velmi zajímavých žen, které stojí za to zmínit. My jsme vybrali 9 nej.

Fleur Delacour – Studentka školy v Krásnohůrkách ve Francii. Můžeme si ji pamatovat z dílu Ohnivý pohár, kde se za svou školu přihlásila do turnaje Tří kouzelných škol. Je velmi odvážná a jde si za tím, co chce. Jistě si pamatujete její vděčnost poté, co Harry zachrání její sestru v druhém úkolu turnaje.

Cho Chang – Studentka čar a kouzel v Bradavicích. Je starší než Harry a je velkou fanynkou Famfrpálu. Sama je v něm totiž dobrá a hraje chytače. Umí výborně kouzlit. Cho je velmi milá a laskavá dívka, která stála za Harrym i v těch nejhorších časech.

Narcissa Malfoy – Říkáte si, co tu dělá? Narcissa měla hrozný život. Jako matka měla ale priority jasné a starala se jen o blaho a bezpečí své milované rodiny. Zachránila Harryho Pottera – na úplném konci ságy. To chtělo velkou odvahu!

Luna Lovegood – Luna je velmi laskavé děvče, která všem přijde divná. Dělá, co se jí zachce, a říká to, co si myslí. Je upřímná, až to člověka dostane. Její optimismus připomíná, jak je svět krásný.

Ginny Weasley – Mladá dívenka, která i přesto, jak nevinně působí, je velmi silná. Je nejmladší z rodiny Weasleyových a své bratry má úplně přečtené. Statečně bojuje po boku Harryho Pottera.

Minerva McGonagall – Zástupkyně Nebelvírské koleje a zástupkyně ředitele Brumbála. Minerva je profesorkou přeměňování a na konci celé série se stane ředitelkou školy. Respektuje pravidla, ale zná meze. Taky prokázala velkou míru statečnosti. A navíc je velmi laskavá a spravedlivá. Prostě ideální učitelka.

Molly Weasley – Matka z rodiny Weasley. Obětovala by dětem vše.

Hermiona Granger – Kamarádka Harryho Pottera. Kdo by tuhle chytrolínku nemiloval. Sympatické na ní je nejen to, jak moc je chytrá a cílevědomá, ale taky to, že se zamilovala do přitroublého kamaráda hlavní hvězdy, to by uměla jen málokterá dívka. Ron Weasley je šťastlivec!

Lily Potter – Matka Harryho. Její statečnost protkává celý film. Vždyť jen díky ní Harry žije a může bojovat s Lordem Voldemortem!

Český vs. slovenský překlad Harryho Pottera: Jak se s tím popasovali naši bratia?

Video: Jak si Snape vystřelil z Pottera