6 nejlepších potravin, které si na podzim musíte užít

Redakce

Podzim je tu a s ním úžasné potraviny, které si musíme vychutnat. V tomto období jsou totiž na vrcholu a jsou nejlahodnější. Navíc se z nich dají udělat výborná zdravá jídla.

Jablka. Jablka jsou plná antioxidantů a vlákniny. Je tedy vhodné zařadit je do svého jídelníčku. Můžete si je buď nakrájet, nebo z nich udělat sladký koláč. Jedno je jasné, rozhodně si na nich pochutnáte. Tip na konec: Neloupejte je. Slupka totiž obsahuje zdravé flavonoidy a byla by škoda odstranit je.

Růžičková kapusta. Moc lidí ji nemusí, ale je tak moc zdravá! Má mírně hořkou chuť, takže je vhodné kombinovat ji s pikantním jídlem nebo surovinami, jako je třeba ocet balsamico. Mezi její plusy patří to, že obsahuje vitamín K, je zdrojem kyseliny listové a také zdrojem železa.

Hrušky. Sladká a šťavnatá chuť je to, na co si vzpomeneme, když se řekne hruška. Její úprava záleží na vás, protože si s ní můžete pohrát jako s jablkem. Hruška je výborným zdrojem vitamínu C a vlákniny.

Květák. Milujeme květák a co vy? Smažený, vařený nebo pečený. Všechny varianty jsou dokonalé. Květák reprezentuje sladká ořechová chuť, která je ideální přílohou k podzimním jídlům. Můžete si ho usmažit nebo ho třeba rozmixovat s bramborami, dá se toho vymyslet hodně. Navíc obsahuje sloučeniny, které mohou zabránit vzniku rakoviny a je také zdrojem vitamínu C.

Dýně. Lahodná nasládlá chuť, která k podzimu jednoznačně patří. Vzhledem ke své silné slupce ji navíc můžete skladovat doma dlouho. Nejlépe chutná s kořením, jako je skořice nebo zázvor. Pokud vás nenapadá žádný recept, tak ji můžete upéct v troubě nebo z ní udělat polévku, ale i další zajímavé věci. Dýně obsahuje draslík a je také zdrojem vitamínu B.

Sladké brambory neboli batáty. Tahle forma brambor je velmi nutričně nabitá a také lahodná. Mají trošku nasládlou chuť, ale vše můžete napravit solí. My jsme je zkoušeli péct v troubě a chutnali přímo nadpozemsky. Batáty jsou navíc skvělým zdrojem vitamínu A, železa a mají protizánětlivé účinky.

5 potravin, které je nejlepší snídat

Pět nejlepších podzimních workoutů aneb shoďte před Vánoci, ať se můžete pak pořádně nacpat

swipe helper

Mezi články můžete přecházet pohybem prstu na displeji do stran

zavrit