6 nejlepších vodních sportů, které musíte tohle léto vyzkoušet

Lucie Bryndová

Přemýšlíte nad tím, jaký sport letos prubnout na dovolené u moře nebo v českých luzích a hájích? Máte pocit, že jste už zkusili všechno? Něco vám přece jen možná uniklo. Přinášíme vám tipy na netradiční sporty, které opravdu stojí za to. Některé zvládnete sami, jiné si můžete užít s partou přátel. Tak hurá do toho!

  1. Podvodní ragby. Určitě znáte klasické ragby. Sport plný potu a krve. Co takhle si ho ale vyzkoušet pod vodou? Podvodní ragby původně sloužilo jako doplňková disciplína sportovních potápěčů. Dnes se mu ale můžete věnovat i vy – pokud máte odvahu vyzkoušet si něco originálního. A co k tomu budete potřebovat? Pro začátek budou stačit ploutve, maska se šnorchlem, dvě branky, míč naplněný slanou vodou, tři rozhodčí a troška odvahy. Tento sport můžete zkusit v partě šesti až patnácti hráčů, a to ideálně v bazénu.
  2. Kiteboarding. Už nepotřebujete skútr, který vás potáhne na wakeboardu, ale pořádného draka a vítr. Pokud se rozhodnete pro tento sport, budete k tomu potřebovat kvalitní instruktory. Bez školy kitingu to zkrátka nejde. Vyberte si kurz v okolí svého bydliště. Základní kurz je ideální absolvovat po dobu jednoho dne, kde se naučíte důležité základy pro další levely výuky. Nejedná se o úplně levnou zábavu, ale je to vážně bomba!
  3. Aquaskipping. Možná ho znáte také jako water-bird. Abyste se na vodě pořádně vyblbli, nepotřebujete žádné palivo ani speciální výbavu. Stačí vám tenhle pružinami „poháněný“ vynález. Aquaskipping je super sport pro všechny, kteří se nechtějí moc namočit. Toto zařízení má originální konstrukci, která umožňuje pohyb po vodní hladině poháněný lidskou silou. Když se na něm naučíte, budete se pohybovat po vodní hladině rychlostí i 30 km/h. Co na tom, že u toho budete vypadat jako kopulující vážka. Důležité je, že je to super sranda a ta k létu prostě patří.
  4. Jetpack. Určitě už jste měli tu čest a viděli pár odvážlivců, jak létají nad vodou jako Green Goblin ve Spidermanovi. Ale měli jste někdy koule na to si to sami vyzkoušet? Tak vyrazte na přehradu nebo k moři a otestujte svůj balanc s tímhle létacím tryskovým batohem. Díky vodním tryskám vylétnete nad vodní hladinu takovou rychlostí, že ani nemrknete. Ale pozor, není to vůbec jednoduché!
  5. Flyboarding. Tento sport je takovým dalším levelem jetpacku. Pokud toužíte po pořádné dávce adrenalinu a chcete létat nad vodní hladinou, skákat jako delfín nebo si jen plout v klidu pod vodou, pak flyboarding určitě vyzkoušejte. A jak se na něj nejlépe připravit? Začít můžete třeba ve fitku na balančním „půlmíči“ bosu.
  6. Jetsurf. Pokud vás nebaví klasický surf nebo wakeboard, pak musíte vyzkoušet jetsurf, ultralehký surf poháněný vlastním spalovacím motorem. Už nepotřebujete žádný skútr, vítr, vlny nebo naopak klidnou hladinu. A co je super, jetsurf byl navržen v Brně a je to stoprocentně český výrobek, který slaví obrovský úspěch i v zahraničí. Valit to na něm můžete až 60 km/h, a to je už pořádná rychlost! Pokud milujete lyžování, motokáry, surfování nebo motocross, je pro vás jetsurf trefou do černého.