6 podivných svatebních tradic z celého světa, které rozhodně nechcete zažít

Eva Vogelová

Nelíbí se vám naše svatební tradice? Poté, co si přečtete, jak to chodí ve světě, bude rádi, že vejdete do svazku manželského právě u nás. Někteří lidé v různých zemích ve svatební den provádějí úplné šílenosti.

  1. Mauritánie

Zde platí pravidlo, že čím víc žena váží, tím více je pro svého muže atraktivnější. Tato tradice vychází z myšlenky, že velikost ženy označuje bohatství a velikost prostoru v srdci muže. Pokud má muž velmi tlustou manželku, ukazuje tím světu, že je hodně bohatý. Rodiče proto posílají svoje dcery do táborů, kde je nechávají vykrmovat.

  1. Skotsko

V určitých částech Skotska praktikují opravdu nechutnou svatební tradici. Před obřadem jsou partneři pomazáni odpornou směsí od hlavy až k patě. Ta se skládá z vejcí, ryb, zkaženého jídla, bahna, mouky, dehtu, kysaného mléka a dalších surovin. Poté svatebčané novomanžele přivážou ke stromu, nebo je vozí na otevřené části náklaďáku po okolí, aby je vidělo co nejvíce lidí. Cíl této tradice je jasný. Pokud pár projde tím nejhorším utrpením před svatbou, po ní už spolu zvládnou všechno.

  1. Čína

V některých oblastech Číny musí nevěsta měsíc před svatbou alespoň hodinu denně plakat. Lidé věří, že jde o vyjádření lásky a vděčnosti ke členům nevěstiny rodiny. Pokud nepláče, ostatní se na ni dívají jako na nekultivovanou dívku. Po deseti dnech se k nevěstě s pláčem připojí její matka, po ní babička a nakonec i všichni příbuzní. V tomto případě jde o slzy štěstí, naděje a radosti.

  1. Francie

Když mají novomanželé ve Francii po obřadu, jejich rodina a přátelé se shromáždí u jejich domu s pánvemi a hrnci, na kterých skáčou nebo do nich třískají. Během tohoto procesu ještě křičí a zpívají. Novomanželé musí tyto křiklouny pohostit jídlem a pitím. Pokud je budou ignorovat, unesou manžela, odvezou ho na neznámé místo a zmizí pryč. Muž se pak musí sám nějakým způsobem vrátit zpět. Tato svatební tradice pochází už ze středověku.

  1. Jižní Korea

Poté, co ženich s nevěstouabsolvují slavnostní obřad, začíná pro novomanžele noční můra. Svatebčané mají nachystané zkažené ryby, kterými ženicha bijí po nohách. Nemlátí ho do krve, jde jen o symbolické poplácávání, ale problém je v tom, že po takové tradici ženich strašně zapáchá a nemůže se ani umýt. Obitý od ryb se hned vydává s novou ženou do manželského lože, což je tedy velmi nechutné.

  1. Indie

jižní Indii praktikují tamilští brahmové velmi podivnou svatební tradici. Během ní musí budoucí ženich předstírat, že přehodnocuje své rozhodnutí vstoupit do svazku manželského. Dělá, že přemýšlí o tom, že se stane knězem. Rodinní příslušníci se ho snaží přesvědčovat, aby si svoji budoucí nevěstu vzal. Opravdový kněz se mu to zase snaží vyvrátit. Po tomto unavujícím rituálu jde pár konečně k oltáři. Být nevěstou, jsme dost na nervy.