6 rad, jak pořídit co nejlepší fotku svého pejska

Pavla Gabrhelíková

Je to jako s dětmi: chceme mít zaznamenané všechny jejich životní etapy a připomínat si, jak byly malé, sladké a bezbranné. Psi mají tu výhodu, že na nás zůstanou závislí celý život. A ten život jistě stojí za nápadité zdokumentování!

  1. Nezapomeňte na pamlsky. Pejsci jsou za malou dobrotu schopni udělat téměř cokoliv. Pamlskem tak snadno nasměrujete psovi hlavu tam, kam potřebujete.
  2. Přirozené světlo. Počkejte si na zlatou hodinku (hodina před západem nebo po východu slunce) nebo na hezké počasí. Západ slunce má jakési zvláštní kouzlo, díky kterému bude vaše fotka vypadat úžasně. Navíc pejsek bude na fotce vypadat nejlíp, když bude v přirozeném prostředí i světle.
  3. Hra. Při hraní se psem dokážete jeho podstatu vystihnout nejlépe. Ale budete potřebovat pomoc. Poproste kamaráda nebo někoho z rodiny, aby vašemu psovi házel míček, běhal s ním nebo ho rozparádil pískací hračkou. Při tom můžete kolem nich běhat s foťákem a cvakat co nejvíce!
  4. Nechte ho spát. Nejlépe se psi fotí ve spánku. Je to roztomilé a máte velkou šanci získat ostrou fotku. Navíc projevy při jejich spánku, jako zívání nebo vystrčený jazyk, jsou vtipné a na fotce budou tato gesta vypadat velmi roztomile.
  5. Běžte na všechny čtyři. Když budete stát nad psem, nic kloudného nevyfotíte. Snižte se do jeho výšky a podívejte se na svět psíma očima.
  6. Změňte perspektivu. Zkuste psa zabrat z dálky, na kopci proti slunci, zespod schodů, z balkonu, prostě zkuste najít nějaký originální vhled a využít toho!