6 super hororových filmů pro lidi, co horory nesnáší

Redakce

Hororový žánr je chudák. Vždy stál na okraji; a přitom nabízí tolik skvělých snímků! Pokud jste zatvrzelí odmítači hororů, ať už z jakéhokoliv důvodu, nechte se od nás přesvědčit a zkuste jeden z námi vybraných snímků. Slibujeme, že se vám bude líbit!

 1. Čarodějnice (2015)
  Spíše než hororem je tento tísnivě atmosférický snímek psychologickým thrillerem o tom, co udělá paranoia a izolace se vztahy v silně věřící rodině. Nemusíte se bát lekaček nebo hektolitrů krve, nejděsivější je tady lidská povaha pokřivená strachem. Výsledný efekt trochu kazí závěr, ale co se dá dělat, vypněte to dvě minuty před koncem.
 2. Kwaidan (1964)
  Japonská klasika se bude líbit každému, kdo se ve filmech trochu orientuje a má je ráda. Ačkoliv všechny příběhy, z nichž je snímek poskládán, ve své podstatě hororové jsou, Kwaidan spíše nabízí vizuálně a hudebně úchvatné nakouknutí do legend a historie záhadného národa, jehož nátura je nám, Evropanům, hodně vzdálená.
 3. Husí kůže (2015)
  Povedená adaptace založená na sérii strašidelných knížek vypráví o jejich autorovi (Jack Black), jehož představivost je tak silná, že se příšery, co stvoří, stávají reálnými. Fajn podívaná pro všechny, kteří si v sobě uchovávají vnitřní dítě nebo si někdy představovali, co by se stalo, kdyby ožily jejich sny či hračky.
 4. Sama nocí tmou (2014)
  Odvážný počin íránské režisérky je určen všem, kteří mají rádi upíry, ale ne ty, jejichž pleť září. Spíš než o horor jde o krásnou melancholickou romanci, která zahřeje srdce každého alternativce.
 5. Domácí vězení (2014)
  Povedená novozélandská hororová parodie, u které se budete více řehtat, než bát. Doporučujeme hlavně holkám, které mají napjatý vztah s vlastní matkou – takže vlastně úplně všem!
 6. You’re Next (2011)
  Pokud vám nevadí horory jako takové, ale nemáte je rádi, protože vám přijdou stupidní, toto by mohlo být řešení. 
  You’re Next se odehrává na rodinné slezině, kterou naruší banda maskovaných násilníků. Postavy se tu chovají racionálně a nedělají naprosto stupidní rozhodnutí, po kterých jim krutou smrt vyloženě přejete. Bude vás to bavit.

10 podceňovaných hororů, které mají nízké hodnocení, ale vysokou míru strašidelnosti

10 temně krásných gotických snímků, které musí vidět každý milovník tajemna a napětí