6 tajemství spokojeného života indoorové kočky

Paga

Je snad jasné, že soužití s kočkou zahrnuje snahu postarat se o všechny její potřeby. Ale lidé tím většinou myslí, že ji musí nakrmit, odčervit a udělat jí někde místo na spaní. A do jisté míry je to pravda. Pokud ale chcete, aby se měla opravdu jako v pohádce, čtěte!

  1. Dejte jí vlastní prostor. A tím nemyslíme pelíšek a místo na misku. Vevnitř žijícím kočkám musíte nějak vynahradit prostředí, o které kvůli svému bezpečí přišly. Takže by měly mít svou vlastní stěnu s průlezkami nebo zabezpečenou terasu se škrabadly. Pokud jí vlastní prostor nedáte, realizuje se ve vašem prostoru, takže na sedačce a dalším nábytku.
  2. Zasaďte jí rostliny. Kočky mají pár oblíbených rostlin, jimiž jim můžete krásně zpříjemnit život. Jmenovitě jde například o šantu kočičí nebo mátu, každá kočka je trošku jiná a možná potrvá, než najdete vůni, která jí vyhovuje. Každopádně až ji najdete, bude se v ní vás miláček válet a očichávat ji a bude ve stavu podobném extázi.
  3. Škrábat, škrábat, škrábat. Bez toho to prostě nepůjde. Kromě skákání proto zajistěte kočce i spoustu škrábání. Možná si myslíte, že místa tomu určená vyberete vy. Častokrát to tak ale není a možná jich budete muset pár vystřídat, než najdete takové místo, na které se bude ráda vracet.
  4. Ukojte její vnitřní instinkt lovce. To je dost podstatné. Spousta lidí si představuje, že mít kočku je méně náročné než mít psa, protože ji nemusíte chodit třikrát denně venčit, ale zas taková brnkačka to není. I kočka si potřebuje někde vybít energii a pořádně si zalovit. Není se čemu divit. V přírodě by jí nic jiného nezbývalo. Proto je nejlepší si s temperamentnějšími kočkami dvakrát denně pohrát a trochu je vybít.
  5. Výhled je důležitý. Kočky mají rády přehled o situaci. To platí pro rozhled po místnosti i pro výhled z okna na ulici, kde mohou sledovat život. Jen pozor na ventilačky a otevřená okna. Nechcete, aby se vaše kočka proletěla nebo oběsila (ano, takové případy se bohužel stávají). Nicméně pokud jí dopřejete možnost sledovat, co se kde děje, bude moc šťastná.
  6. Užijte si společně strávený čas. Kočky se možná tváří jako netykavky, ale pravdou je, že vás milují. Možná po svém, ale milují. A když někoho milujete, chcete s ním trávit co nejvíce času. Takže když už máte pár volných chvil doma a vaše kočka vám přijde dělat společnost, zkuste tu pro ni být.