6 tipů, jak přežít první společnou dovolenou v páru

Redakce

První společná dovolená v páru se může stát peklem. Ani nemrknete a rozhádáte se a odcizíte natolik, že se nakonec rozejdete. Máme pro vás dobrou zprávu. Takové situaci se dá poměrně snadno předejít. Poradíme vám, jak společnou dovolenou nejen přežít, ale užít si ji se vším všudy.

  1. Během vybírání dovolené dělejte kompromisy

První krizová fáze mezi partnery nastává už při vybírání společné dovolené. Oba máte rozdílné představy o cestování po světě. Jeden z vás chce vyrazit na túru do hor a druhý se chce opalovat u moře. V tomto případě není jiné cesty, než s chladnou hlavou udělat kompromis ve způsobu trávení volného času. Jednoduše se dohodněte, že teď pojedete na hory a při další příležitosti k moři nebo naopak.

  1. Naplánujte si předem všechno, co budete na dovolené dělat

Ať už jedete na vlastní pěst, nebo s cestovní kanceláří, naplánujte si, co vše chcete na dovolené dělat a vidět. Když si uděláte plán dopředu, předejte riziku, že se budete hádat a zbytek dovolené zůstanete mrzutí a rozhádaní. Z toho důvodu se raději poštěkejte doma a pak někam vyrazte, abyste neměli zkaženou celou dovolenou.

  1. Řekněte STOP, když se přiblížíte k velké hádce

Nejlepším způsobem, jak zabránit hádkám, je stanovit si doma pravidla, která na dovolené budete striktně dodržovat. Pokud budete mít náběh na hádku a jednomu z vás to bude lézt na nervy, řekne jednoduše STOP. Ten druhý z páru ho musí absolutně respektovat. Povinně najdete jiné téma, o kterém se budete bavit. Až poté se vraťte s klidem ke sporné situaci, která vyvolala potíže. S chladnou hlavou se vše řeší mnohem lépe.

  1. Vypněte si mobil a notebook

Mobil vám na dovolené bude k ničemu, pokud ho nepoužijete jako GPS či na přivolání pomoci. Noste ho u sebe, ale vypněte ho na celou dobu dovolené. Jeden z páru by nemusel akceptovat, kdybyste měli oči přilepené jen na displeji. To stejné platí i pro další elektronická zařízení. Na práci při cestování rovnou zapomeňte. Důležité je, abyste trávili čas jen spolu a věnovali se naplno sami sobě.

  1. Zaplňte všechen čas tak, abyste neměli místo na zbytečné rozepře

Dovolená je od toho, abyste si ji užili. Neměli byste na ní řešit partnerské ani další problémy, které vás znovu zaplaví, až se vrátíte domů. Cestování je vlastně takový malý útěk před realitou. Z toho důvodu před ní utečte se vším všudy a hoďte potíže za hlavu. Nechte je doma. Naplánujte si spoustu dobrodružství a výletů, abyste neměli čas problémy řešit. Řešte jen ty věci, které stojí před vámi, například dopravní zácpu nebo kde se umýt po vykoupání v moři.

  1. Nezapomeňte na erotiku a sex

Sex je ve vztahu velmi důležitý. Pokud u vás nebyl zas tak kvalitní, na dovolené máte možnost vyzkoušet nové věci, které jste ještě nedělali. Odlišné prostředí vám dodá větší chuť experimentovat. Dobrý pohlavní styk na dovolené způsobí to, že vám spolu bude skvěle a nebudete mít vůbec potřebu se hádat. Budete k sobě milí. Navíc je možné, že vaše první společná dovolená díky tomu předčí veškerá očekávání.  

6 dechberoucích jeskynních paláců, které musíte navštívit

Jak naštvat místní na dovolené? Nejhorší věc, co můžete udělat Němci, Italovi, Američanovi…