6 tipů, kam vyrazit na nezapomenutelný prodloužený víkend

Lucie Bryndová

Přemýšlíte, kam vyrazit se svým protějškem nebo s partou přátel na prodloužený víkend, kde si užijete spoustu zábavy, dobrodružství, dobrého jídla, krásných výletů nebo také sluníčka a moře? Podívejte se na naše tipy.

  1. Alicante. V loňském roce bylo vyhlášeno nejlepší destinací pro prodloužený víkend španělské Alicante, ve kterém si můžete užít nejen skvělou zábavu po celý den i noc, ale také skvělé koupání, vodní sporty nebo objevovat středomořskou kulturu. Vyrazit můžete třeba na pláž Alicante, která je vzdálena pouhých 24 minut od letiště.
  2. Barcelona. Barcelona je velmi oblíbenou destinací, která má co nabídnout jak ze své historie a krásné architektury, tak i přírody. Na své si přijdou i všichni milovníci mořských plodů, protože restaurací s mořskými plody je v Barceloně nepřeberné množství. Navštívit můžete kromě nejznámějšího chrámu Sagrada Familia také Park Güell s krásnými promenádami a nezaměnitelnou architekturou katalánského architekta Antoni Gaudího.
  3. Dubaj. I když je Dubaj mimo Evropu a let tam trvá okolo šesti hodin, je ideálním městem pro prodloužený víkend. Za tři, čtyři dny zvládnete prozkoumat velkou část města, užít si chvilky na pláži nebo si třeba zahrát golf. Kromě jedné z nejvyšších budov světa Burj Khalifa, před kterou se nachází slavná fontána, která nabízí úžasnou podívanou, si můžete užít klidný den v teplém moři na některé z příjemných pláží, projet se do staré části Dubaje a prozkoumat místní trhy nebo nakupovat od rána do večera jako šílení v některém z mnoha moderních nákupních center.
  4. Jižní Morava. Pokud chcete zůstat v Čechách, zajeďte si na Jižní Moravu. Navštivte Pálavu či krásné město Lednice, kde si můžete udělat procházku po zámeckém parku nebo zimní zahradou. Další zastávku si můžete udělat v Mikulově a prozkoumat místní vinice, udělat si prima degustační večer a vyspat se do růžova… Moravu můžete projet třeba na kole a prozkoumat tak krásy naší vlasti z úplně jiné perspektivy.
  5. Tallinn. Estonsko je zemí, kam se určitě musíte vydat! Jako jedna z mála Pobaltských zemí nabízí nejen pozoruhodné pouliční umění, řadu galerií nebo sportovních utkání, ale také nezapomenutelné koncerty či divadelní hry. Pokud chcete prožít prodloužený víkend plný kultury, určitě se vydejte do Tallinnu. Město procouráte pěšky během jednoho dne. Užijete si nádherné Staré město s mohutným opevněním, krásné parky či jednu z nejmodernějších národních galerií v Evropě – KUMU.
  6. Řím. Jednou z nejkrásnějších evropských metropolí je Řím. Bohatá historie města, kterému se přezdívá také Věčné město, na vás dýchá na každém rohu. Ať už se vydáte navštívit legendární Koloseum, Fontanu di Trevi nebo Pantheon, o zážitky nouze nebude. Vynechat nemůžete ani Svatopetrské náměstí ve Vatikánu s jeho nádhernými kolonádami.