6 typů facebookových statusů, za které bychom banovali účty – anebo rovnou rozdávali facky

ahu

My víme, že Facebook je mrtev. Že už na něm jsou vlastně jenom vaši rodiče a spolužáci ze základky, které už nikdy neuvidíte a vidět je ani nechcete. Ale pro případ, že jste to s touhle sociální sítí ještě pořád nevzdali tu máme malý návod, jaké statusy tam vážně nepatří. Nepíšete je náhodou také?

 1. Statusy o tom, co jste měli k jídlu
  Pokud to není něco vtipného, není k tomu zábavná historka nebo jste se náhodou neoctli v restauraci, kde se cena jídla rovná ročnímu rozpočtu středně velké země, tak to nikoho nezajímá.
 2. Statusy o politice
  Zejména před volbami extrémně otravné. Fajn, umíte odklikat otázky na volební kalkulačce. No a co? Ještě hroší ale je, když se ptáte, koho volit. Máme takový šílený návrh; proklepněte si lidi, co působí v jednotlivých stranách, pročtěte si volební programy a pak se rozhodněte sami za sebe. Jste přece dospělí.
 3. Statusy, které nedořeknete
  „Ach jo, to byl dneska den“ a tečka nebo „Uživatel Někdo se cítí být v depresi“? Ale no tak! Tohle rádoby tajemné vzdychání bylo cool možná na střední. Jste na střední? Pokud ano, tak pardon, pokud ne – přestaňte s tím.
 4. Statusy o odebírání z přátel
  „Pokud se vám líbí tohle, rovnou si mě odeberte z přátel“ nebo naopak „Právě jsem si pročistil friendlist, pokud tohle čtete, gratuluju“, to je prostě samolibé peklo a na obojí existuje jen jedna odpověď. Na to první „Ok, klidně,“ na druhé „Ok, aspoň si teď můžu odebrat já tebe.“
 5. Statusy o tom, co právě děláte
  Platí skoro totéž, co o jídle. Pokud fakt neděláte něco maximálně zajímavého, nikdo nepotřebuje mít přehled o každé minutě vašeho dne. It´s sooo 2008, rozumíme si, ne?!
 6. Statusy plné stupidních hashtagů
  Je s podivem, že někteří lidé stále nechápou funkci hashtagů. #DneskaSiDámAsiTrochuPohodičku #AneboNe #ZlobitSeMusí #HiHiHi je příšernost, za kterou jednou shoříte v pekle. Fakt.