6 věcí, které byste měli vědět o volném vztahu

Pavla Gabrhelíková

Jsou páry, které tolerují tomu druhému další sexuální partnery. Nemají s tím žádný problém a mají opravdu šťastná manželství.

Vy pravděpodobně znáte tu verzi, kdy to jedné nebo druhé straně stejně začne vadit a je z toho žárlivá scéna. Ale nemusí to tak být. Dá se to zvládnou.

A tohle vám chtějí vzkázat lidé, kteří do dali.

  1. Žádná žárlivost. Když se ve vztahu začnou cítit nejistě, je to pro ně alarmující. Proto to začnou řešit. Ale to, že jim partner chodí za jinými, je netrápí. Horší je, když si začnou lhát.
  2. Není to o sexu. Nemůžete čekat, že dostanete hodně věcí od jednoho člověka. Chápou, že když má partner hodně práce, nemůže s nimi spát třikrát denně, stejně tak musí partner pochopit, když si oni začnou rozumět s někým jiným a najdou spojení, zatímco oni prostě nemají čas.
  3. Někdy je to jen o lásce k tomuto životnímu stylu. To, že někoho milujete, ještě neznamená, že nemůžete s někým flirtovat nebo se vyspat s tím, kdo vám přijde atraktivní. Někdo pije pivo, někdo je zamilovaný do nejlepšího kamaráda, někdo chodí na diskotéku. A to ničí vztah mnohem víc než mít s někým upřímný volný vztah.
  4. Chce to hodně komunikace. Jsou to lidi, kteří chtějí mít rodinu, plánují společnou budoucnost a dávají si najevo svou lásku. Musejí spolu neustále mluvit, mnohem víc než monogamisté. Ale stojí to za to.
  5. Děti věci nekomplikují tak moc, jak byste si mysleli.
  6. Ani tak to někdy prostě nefunguje. Ne každý na to má, to je jasné. Ne každý je tak sebejistý, vyrovnaný a nemajetnický. Když zjistíte, že to není pro vás, vždycky z toho můžete vycouvat.