6 věcí, se kterými se vaše mámy nejspíš nikdy nesmíří

Eva Vogelová

Většina maminek má své děti ráda a nikdy by je za nic na světe nevyměnila. Někdy se však snaží život svého dítěte ještě trochu vylepšit svými radami. Co některým matkám vadí na jejich dětech?

  1. Školní prospěch

Některé mámy jsou posedlé prospěchem svých dětí. Přály by si, aby jejich potomci měly samé jedničky. Nezáleží na tom, že už studujete na vysoké škole, kde jste občas rádi i za trojku, protože ta znamená, že jste prošli. Vy se radujete z toho, že jste přežili další semestr, ale vaší mámě to nestačí. Jednoduše chce, abyste se zařadili mezi nejlepší studenty a dostávali stipendium. Pokud nejste jedničkáři, vaše máma s tím už nejspíš nic nenadělá, ale brblat bude stejně pořád.

  1. Výběr partnera

Mámy chtějí, abyste byli šťastní a vybrali si partnera, který vás bude milovat. Často jsou vůči vašim novým protějškům velmi kritické. Byly by rády, kdybyste vedle sebe měli dokonalého člověka. Jenže každý má nějakou chybu. A vaše máma jich na vašem partnerovi dokáže vyjmenovat hned několik, aniž by ho znala tak dobře jako vy. Nikdy s ním nebude stoprocentně spokojená, ale bude se s tím muset smířit.

  1. Otálení se založením rodiny

Když už se vaše maminky smíří s tím, jakého máte partnera, chtějí se najednou stát babičkami. Táhne vám pomalu na třicet a ony už vás upozorňují na to, že se ještě chtějí dožít svých vnoučat. Nepochopí, že se na to ještě necítíte, i když už třeba máte stabilní zaměstnání a plat. Pokud se chcete se svojí mámou nadále vídat, musíte tyhle řeči přežít.

  1. Utrácení peněz

Jste mladí a chcete si život užít. Někdy neodoláte a koupíte si drahé oblečení či boty. Máte rádi cestovaní, chcete se občas podívat do ciziny. Neodepíráte si dobré víno či jídlo v drahé restauraci. Po tomhle všem nejspíš váš účet zeje prázdnotou. Máma nad vašimi potřebami občas kroutí hlavou a nedokáže je pochopit. Často vám váš způsob života vytýká, nejspíš se nikdy nesmíří s tím, že si zodpovědně nešetříte peníze na horší časy.

  1. Množství času stráveného na internetu

Možná už jste dospělí nebo brzo budete, ale vaše máma je zvyklá vám pořád něco vytýkat. Když to není utrácení peněz, tak je to čas strávený na internetu. Možná byste jí mohli zkusit vysvětlit, že dnešní doba vyžaduje trávit čas na internetu a sociálních sítích. Celý den tam rozhodně viset nemusíte, ale v součtu dvou až tří hodin denně to není žádná katastrofa. Pokud vaše máma na internetu čas trávit nepotřebuje, nejspíš vás ale zcela nepochopí.

  1. Styl oblékání

Vaší mámě se nemusí líbit, jak se oblékáte. Možná má úplně jiný styl než vy, a proto nad tím vaším kroutí hlavou. Přijdete občas domů s novým kusem oblečení a už raději automaticky očekáváte ostrou kritiku bez jakéhokoliv slitování.

Témata:, ,