6 zajímavých faktů o lidech, kteří jsou ve vztahu šťastní

Pavla Gabrhelíková

Ať už je na Facebooku a Instagramu cokoliv, nikdy nevíte, co se mezi dvěma lidmi děje za zavřenými dveřmi. Je ale pár věcí, na nichž by se mezi sebou šťastné páry určitě shodly.

  1. Mají skvělý sex. Sociologové z univerzity v Koloradu dokázali, že páry, které mají pěkně žhavý sex minimálně třikrát za měsíc, zvyšují o 35 % možnost, že spolu budou až do smrti. Není žádným tajemstvím, že sexuální život je barometrem vztahů. Takže pokud vám to skřípe, zkuste to řešit, kromě komunikace samozřejmě, i v posteli.
  2. Jsou nejlepšími přáteli. Jestli se máte po zbytek věčnosti probouzet vedle jednoho a toho samého obličeje, je důležité, abyste byli víc než jen dva lidi, co spolu sdílí prostor. Štastné páry se spolu dokážou bavit o všem. A když opadne prvotní zamilovanost, začnou se přátelit. U nejlepšího přítele je totiž jedno, že má hlavu jako koleno nebo prsa až na zem. Prostě ho nezradíte.
  3. Někdy nemají děti. Někteří odborníci tvrdí, že páry, které si nepořídily děti, mají často šťastnější život, což znamená i šťastnější vztah. Tím nechceme říct, že život s dětmi je horší. Nicméně, některé výzkumy jasně dokládají, že rozmnožit se neznamená vždycky výhru.
  4. Lépe spí. Studie na Arizonské univerzitě z roku 2009 dokládá, že ženy ve spokojeném vztahu mnohem lépe spí a netrpí tolik depresemi a civilizačními chorobami. Ti, co jsou single, si často tak kvalitně nepospí.
  5. Jsou ve stejném stádiu alkoholismu. Samozřejmě s nadsázkou. Je jedno, jestli váš partner holduje pivu a vy vínu. Jde o to, jak moc pijete. Pokud je váš patrner schopný vypít za večer deset litrů piva a vy jste opilí i po jednom nealkoholickém pivu, může to být do budoucna problém. Nejlepší je, pokud partneři pijí víceméně stejně.
  6. Nemají drahé svatby. Nejpompéznější svatby často mají ti, jejichž manželství stojí na majetku a osobní prezentaci. Avšak pokud se pár bere proto, že se miluje, neplánuje utratit za uzavření sňatku životní úspory. Prostě si chtějí patřit, i kdyby se měli vzít na úřadě.
Témata:, , ,