6 zatím největších filmových propadáků letošního roku

Lucie Bryndová

Ne vždy se to klukům v Hollywoodu zrovna povede dle očekávání náročných filmových kritiků a tak občas vytvoří snímek, který se prostě s úspěchem nesetká. I letošní rok přinesl na filmová plátna pár nepovedených kousků, které sice nejdříve zaujaly, ale nakonec jste si z nich z kina odnesli akorát nenaplněná srdce a o pár stovek lehčí peněženku. Jaké jsou zatím ty největší propadáky letoška?

Cítím se božská / I feel pretty. Ukázky vypadaly vážně slibně. Povzbudit trochu všechny ženy, které trápí nízké sebevědomí, byla skoro sázka na jistotu. Ale u traileru to také zůstalo. Všechny skvělé scény byly použité právě do něj a zbytek byl jen nuda proložená přehnaným americkým humorem. A samotný děj? Místy je až nesmyslně natahovaný a také dost nepravděpodobný. Navíc hlavní hrdinka Renne není až tak ošklivá a tlustá, jak se vám film snaží namluvit. Což může mít nakonec opačný efekt. Řada silnějších a ošklivějších žen se pak asi zhroutí nadobro.

Padesát odstínů svobody / Fifty shades freed. Milovníci a skalní fanoušci „odstínů“ se těšili na slibné pokračování. Jenže se dočkali jen sprchy reklam na svatební šaty, auta, pánské košile nebo erotické hračky. Nechyběla ani reklama na horské středisko. Vše podstatné se pak odehrálo až na samotném konci filmu. Sexuální scény postrádají jakýkoli náboj a působí trapně. Mnoho kritiků si oddychlo, že už tato erotická sága, která rozpoutala vášnivé debaty po celém světě, končí.

Traffik. Opět slibný trailer, ale skutek utek. Z očekávaného kino hitu je fraška. Podobných filmů, kdy se spořádaní občané dostanou do křížku s organizovanou bandou vrahů, bylo natočeno již stovky a Traffik z nich nijak nevybočuje. Snad možná jen lehce tím, že se tady role otočily. Slušní afroameričtí občané bojují se zlými motorkáři-bělochy. Kritici ale vytýkají záporným postavám, že by je přepralo i malé dítě.

Winchester. Těšili jste se na jeden z nejočekávanějších a nejstrašidelnějších hororů letošního roku? Zbytečně. Winchester byl spíše komedií. Byl to pokus bratrů Spierigových o psychologickou hrůzu, který se nesetkal s úspěchem. Na papíře vypadal film mnohem strašidelněji než ve skutečnosti, a to je škoda. Film ničím nevybočil z klasických hororových filmů plných laciných lekacích scén.

Manžel na zkoušku / Overboard. Kritiky uchvátil jen herec Eugenio Derbez, který dodal filmu aspoň trochu na atmosféře. Pokud se budete chtít pobavit a neviděli jste původní verzi, pak je film pro vás.

Insidious: The Last Key/ Insidious: Poslední klíč. Čtvrtá část kultovní série přinesla všem milovníkům strašidelných hororů a lekaček zklamání. Strach mít nebudete možná ani na chvíli. Scénář je naprosto plytký a dialogy dvou pátračů po paranormálních jevech jsou většinou trochu navíc. Jediné, co si kritici chválí, je, že se divák setká s Elise jako s malou dívkou a udělá si tak výlet do minulosti.