6 zdravotních benefitů, které obsahuje baby špenát

Redakce

Špenát patří mezi nejzdravější zeleninu na světě. Má nejen mnoho skvělých nutričních hodnot, ale také léčí naše tělo. Pokud jste zatím baby špenát nezařadili do svého jídelníčku, tak je na čase to změnit. Zde je šest důvodů proč.

  1. Zlepšuje zrak – Baby špenát je bohatý na betakaroten, lutein a xanthen, tudíž na látky, které jsou dobré pro naše oči. Pokud chcete však betakaroten z této potraviny získat, tak ji budete muset uvařit.
  2. Podporuje mozek – Tato listnatá zelenina obsahuje kyselinu listovou, draslík a antioxidanty, které jsou velmi obohacující pro naše tělo. Kyselina listová pomáhá snížit šance na vznik Alzheimerovy choroby, takže pokud pociťujete nějaké problémy¨, zařaďte tuto zeleninu do svého jídelníčku.
  3. Posiluje svaly – Další z mnoha výhod špenátu je to, že vytváří svaly. Obsahuje totiž složku známou jako CO-Q10, která je antioxidantem posilující tvorbu svalové hmoty, a to zejména srdeční, která pumpuje krev do celého těla.
  4. Rovná krevní tlak – Pokud patříte mezi ty, kteří mají problémy s vysokým tlakem, tak si dejte špenát. Folát, který špenát obsahuje, uvolňuje cévy a snižuje vysoký krevní tlak.
  5. Mineralizuje kosti – Špenát je bohatý na vitamín K a to pomáhá k udržení vápníku v kostech. Ostatní minerály jako zinek, hořčík, fosfor a měď pomáhají budovat silné kosti, nehty a zuby.
  6. Zlepšuje metabolismus – Obsahuje hodně bílkovin a to pomáhá v léčbě svalů, léčí rány a podporuje celý náš metabolismus.

Trendy koktejly: Tyto jsou moderní a báječně chutnají

Jednoduché limonády na léto: Tady máte recepty