7 chyb, kterých se možná dopouštíte během každého rande

Eva Vogelová

Najít si partnera, se kterým budete souznít, není vůbec jednoduché. Pokud se vám to dlouhodobě nedaří, možná během randění děláte několik chyb, kterými je od sebe vždy odradíte. Jaké?

  1. Lžete o tom, koho hledáte. Máte rande s člověkem, který se vám líbí. Řekne vám však, že nehledá vážný vztah, ale vy po něm zrovna toužíte. Namísto toho, abyste to přiznali a případně se s ním rozloučili, hrajete s ním hru dál. Lžete o tom, že vlastně také nemáte zájem o vážný vztah. Takové chování nevede k ničemu dobrému. Postupně to dotyčný stejně zjistí a budete oba zklamaní.
  1. Jste zatížení vyvážeností. Snažíte se, abyste byli v každém detailu se svým protějškem naprosto vyrovnaní. Minulé rande jste iniciovali vy, nyní čekáte, že to udělá ten druhý. Pokud vám neodepsal na esemesku, další mu nenapíšete. Minule jste platili útratu vy, nyní očekáváte, že to udělá ten druhý. Vztah není o tom, že si musíte navzájem všechno vracet a ve všem se střídat. Začátek vztahu by měl být spontánní. Dělejte to, co je vám v tu chvíli příjemné, řiďte se svými pocity. Neřešte vyváženost a pravidla.
  1. Snižování nároků. Máte už za sebou několik rande, ale ještě vám to nevyšlo. Nikdo neodpovídal vašim požadavkům. Většina lidí po několika neúspěších pomýšlí na snižování nároků na partnery. Neměli byste to dělat, protože chodit s někým, kdo vám nesedí, je nesmysl. Takový vztah by stejně nedopadl moc dobře.
  1. Čtete mezi řádky. Nesnažte se analyzovat člověka, kterého téměř neznáte. Stavíte se vůči němu podezíravě. Za každým jeho slovem se snažíte vyzkoumat, co vám tím chtěl skutečně říci. Ať už se vám to líbí, nebo ne, mezi námi existují lidé, kteří nemají potřebu některé věci o sobě skrývat. Řeknou vám to narovinu a vy nemusíte nic řešit. Stačí poslouchat a důvěřovat.
  1. Vzdáváte to při prvním problému. Začátky vztahu nemusí být vždy růžové. Mohou se objevit první výměny názorů. Pokud je vám s tím člověkem dobře, neházejte flintu do žita. Žádný vztah nebude nikdy naprosto dokonalý. Musíte se naučit dělat kompromisy a společně překonávat trable. Čím dříve to budete společně umět, tím lépe.
  1. Stěžujete si na své expartnery. Váš bývalý přítel vám dal pěkně zabrat a samou nenávistí ho nezvládáte dostat z hlavy. Nemůžete si pomoct, ale na každém rande musíte stočit řeč na něj. Pokud byste se o něm zmínili jen okrajově, je to v pořádku. Když si však na něj už půl hodiny v kuse stěžujete, můžete tím potencionálního budoucího partnera od sebe odehnat.
  1. Posloucháte jen rozum. Někteří lidé se v dnešní době neřídí zamilováním, tedy chemií, ale rozumem. Vaše tělo vám dává náznaky, že dotyčný může pro vás být ten pravý. Sami cítíte, že nemáte daleko od bláznivého zamilovaní. V tuto chvíli však začnete uvažovat o tom, zda je ten člověk pro vás vhodný. Nemusí se vám líbit, že nemá vysokou školu, stabilní práci, otevřeně neprojevuje zájem o nějakou vaši zálibu nebo máte pocit, že to není váš typ. Všechny tyto argumenty vypusťte z hlavy. Pokud jste do sebe zamilovaní a rozumíte si, na ostatních věcech nezáleží.