7 činností, které vám pomohou vylepšit partnerský vztah

Eva Vogelová

Chodíte spolu už nějakou dobu, ale máte pocit, že láska mezi vámi začíná uvadat? Nevěste hlavu, můžete to ještě zachránit. Soustřeďte se na několik následujících činností a uvidíte, že se váš vztah o něco zlepší.

  1. Omlouvejte se

Chyby dělají všichni. Pokud se v něčem spletete, otevřeně to svému protějšku přiznejte. Řekněte, že vás to moc mrzí. To se možná nebude líbit vašemu egu, ale když víte, že jste vážně něco udělali špatně, bylo by správné to partnerovi povědět. Předejdete tím zbytečným hádkám. Protějšek na vás možná bude chvíli naštvaný, ale poté bude vděčný.

  1. Podporujte se

Život člověku často hází klacky pod nohy. Každý se musí vyrovnávat s různými potížemi. Je důležité, abyste si navzájem pomáhali. Vyjadřujte si podporu. Když se starosti rozdělí mezi dva, hned se snášejí lépe. Pokud budete držet při sobě, posílí to lásku mezi vámi.

  1. Pochvalte se

Skládejte protějšku komplimenty. Můžete mu pochválit dobrý vkus na oblečení, vlasy, oči nebo rty. Když budete chtít, najdete toho na svém protějškovi spoustu. Pokud si to všechno nezapamatujete, napište si to na papír a ten partnerovi připravte ráno na stůl i se snídaní. Ideální by bylo, kdyby to samé udělal i on vám.

  1. Vyhraďte si na sebe čas

Základem úspěšného vztahu je, abyste na sebe měli čas. Časté trávení společných chvil je důležité. Možná máte moc práce, zájmů a kamarádů, ale rozhodně byste kvůli tomu neměli zanedbávat svého partnera. Vždy si naplánujte čas, který spolu strávíte. Svoji společnou schůzku odmítněte jen tehdy, pokud je to nezbytně nutné.

  1. Odpočiňte si od sebe

Trávit čas byste spolu určitě měli, ale rozhodně ne dvacet čtyři hodin denně. Stali byste se na sobě závislí, což vašemu vztahu neprospěje. Zajeďte si občas na výlet jen se svými přáteli, abyste si od sebe na chvíli odpočinuli. Poté se na sebe budete i více těšit. Kdybyste spolu trávili celé dny, mohli byste se začít často hádat.

  1. Dejte si svobodu

Možná svého protějška opravdu milujete, ale ani to není důvod, abyste si ho uvazovali k noze. Přestaňte žárlit na ostatní a dejte mu trochu svobody. Nemyslete si, že se kvůli vám vzdá všeho, co měl rád, než vás poznal. Dejte mu prostor, aby se dál mohl stýkat s přáteli a dělat si své záliby. Nemusíte být u všeho. Pokud byste dávali najevo, že vám to vadí, nejspíš by se mu to moc nelíbilo. Totéž platí i pro vašeho protějška – i on by vám měl dát svobodu.

  1. Navzájem se překvapujte

Čas od času svého partnera něčím překvapte. Může to být úplná maličkost. Kupte mu čokoládu nebo doma připravte večeři při svíčkách. Tím partnerovi dáte najevo, že vám na něm záleží. Bylo by skvělé, kdyby to nebyla jen jednostranná záležitost – překvapovat se můžete oba.

Témata:, ,