7 důkazů, že z vás vyrostl pěkně rozmazlený fracek

Eva Vogelová

Možná si to o sobě nemyslíte, ale my vám můžeme s pomocí několika tvrzení dokázat, že jste rozmazlený fracek bez kapky úcty k ostatním lidem. Pokud se však neztotožníte ani s jedním s následujících bodů, můžete si gratulovat, protože jste v klidu.

  1. Opovrhujete obyčejnými lidmi a věcmi. Dokážete opovrhovat lidmi a jejich činy. Spousta obyčejných věcí vám nestačí, protože vy musíte mít vždycky něco speciálního. Nemáte zájem o lidi, kteří nejsou ve středu dění, ačkoliv se s nimi možná dá bavit mnohem lépe. Všechno, co právě letí, musíte mít. Nespokojíte se s botami z loňského roku, protože letos už nejsou in. Možná byste se nad sebou mohli zamyslet.
  1. Rádi ostatní otravujete pitomými vtípky, které jsou už za hranou. Dělat si srandu z ostatních lidí, to by vám šlo, ale když někdo rýpne do vás, je zle. Být vtipný na úkor cizích není zrovna dvakrát hrdinské. Pokud občas do placu hodíte něco trefného, je to ok, člověk se tomu zasměje, ale nesmíte překračovat hranice.
  1. Myslíte si, že máte patent na pravdu. Máte pocit, že všechno, za čem si stojíte, je pravda. Místo toho, abyste uznali, že může mít správné stanovisko i někdo jiný, hádáte se. Oponujete tak dlouho, dokud vám nedojdou argumenty. Nejhorší je, že ani poté svoji chybu neuznáte. Každý člověk se někdy splete a svět se kvůli tomu nezboří. Přijmout zodpovědnost za to, že jste se mýlili, je důležité. Díky tomu se můžete rozvíjet, jenže o to vy patrně nemáte zájem. Myslíte si totiž, že jste mistři světa a ostatní vám nesahají ani po kotníky.
  1. Necháte si po dvacítce pořád podstrojovat od rodičů. Dvacítka za vámi a vy nemáte snahu ani chtíč se odlepit od rodičů. Postrádáte potřebu si finančně pokrývat své náklady na živobytí. Necháváte si od rodičů vařit dobroty, prát a uklízet. Chápeme, že je to pohodlné, ale ve vašem věku už je to dost přes čáru. Měli byste se o sebe pomalu začít starat.
  1. Nevážíte si peněz a bezhlavě je utrácíte. Máte našetřené peníze, vyděláváte či dostáváte tučné kapesné od rodičů. Připadáte si nepřemožitelní a to, co vám přijde pod ruku, si koupíte. Nemáte vůbec ponětí o hodnotě peněz a v podstatě je vyhazujete do kanálu. Zatím se máte dobře a nic vám nehrozí, ale třeba přijde doba, kdy se vám finanční zásoby ztenčí, a vy zůstanete na mizině. Poté si možná uvědomíte, že jste se chovali nezodpovědně.
  1. Posmíváte se nemocným a nemohoucím lidem či zvířatům. Uvidíte postiženého člověka na vozíku a začnete se mu smát. Připadá vám vtipný nejspíš proto, že je jiný. To však není důvod k smíchu, jenže to vám jaksi nedochází.
  1. Myslíte si, že jste chytří a ostatní hloupí. Můžete být ve škole premiantem, ale to z vás ještě nedělá mistra světa. Inteligence člověka se nedá změřit podle známek ani od pohledu. Nikdy nevíte, co v sobě ostatní lidé nosí. Pokud si myslíte, že jste nejchytřejší, jděte se raději zahrabat sto metrů pod zem. Vždycky se najde někdo chytřejší než vy.