7 důležitých informací, které vám měl někdo říct, když jste byli ještě v pubertě

Michaela Maršálová

Život není pro nikoho jednoduchý. Všichni se musíme nějak protloukat. Z toho důvodu by pro všechny bylo jednodušší, kdyby se už v mladém věku dozvěděli následující informace.

  1. Můžete selhávat

Málokdo se nebojí toho, že udělá chybu. Ve věku mezi dětstvím a dospělostí těch omylů udělali všichni hodně. No a co? Neexistuje člověk, který by nikdy nešlápl vedle. Selhávat je lidské a zvlášť v pubertě. Jak jinak byste se chtěli naučit všem věcem, kdybyste nechybovali? Než jste se naučili chodit, několikrát jste předtím spadli na zadek.

  1. V prvé řadě se musíte postarat sami o sebe

Myslíte si, že starat se hlavně o sebe je sobecké? Mýlíte se. Někdo vám už dávno měl říct, že musíte dát nejdříve do kupy sebe a pak až ostatní. Jak chcete pomáhat druhým, když jste sami v háji? Starejte se hlavně o sebe, bude vám v životě lépe.

  1. Všichni cool lidé ve skutečnosti nejsou vůbec cool

Určitě to všichni znáte. Ve třídě na základce nebo na střední jste měli spolužáky, kteří se cítili strašně důležití. Všichni z nich byli paf, protože byli přece cool. Žilo by se vám pravděpodobně lépe, kdybyste věděli, že cool lidi jsou stejní jako vy. Oni totiž také mají své starosti a cítí se v životě frustrování. Vlastně vůbec nejsou cool, jen se tímto způsobem chování ochraňují před okolním světem. Teď už víte, že k takovým lidem ani v dospělosti není potřeba vzhlížet.

  1. Pokud nebudete mít dobrou školu, svět se nezboří

Všichni rodiče chtějí mít studované děti. Touží, aby se měly v životě jejich ratolesti dobře, byly úspěšné a vydělávaly hodně peněz. Problém je v tom, že vám nejspíš neřekli zásadní věc. Důležité je, abyste si v životě hlavně našli něco, co vás bude bavit. Ve škole vás nenaučí, jak žít.

  1. Pro každého z nás neexistuje jen jeden člověk

Rozchody jsou bolavé. Člověk si totiž myslí, že ztratil svoji životní lásku a už nikdy žádnou jinou v budoucnu nenajde. Ve stavu hlubokého neštěstí se tomu těžko věří, ale v životě jednoho člověka hraje roli hned několik životních partnerů. Kdybyste to věděli už dávno, nemuseli byste se hroutit v depresi, co? Konec vztahu se nerovná konci světa.

  1. Stárnutí vám nezajistí moudrost

Utápíte se v chaosu? Nedokážete pochopit různé věci? Nemůžete najít odpovědi na životní otázky? Tak se zhluboka nadechněte. Tohle se nezmění, ani když vám bude dvacet, pětadvacet nebo padesát. Čím dříve na tohle přijdete, tím lépe se s tím dokážete vyrovnat.

  1. Vaše postoje se budou neustále měnit

Myslíte si, že jste si dokázali uspořádat život a urovnat priority? Rádi vás vyvedeme z omylu (muhehe). Během několika let se každý z nás mění a vyvíjí. Z toho důvodu nemůžeme mít neustále stejné názory a hodnoty. S přibývajícím věkem je budeme postupně všichni ještě několikrát měnit.

Témata: