7 důvodů, proč je skvělé a zdravé spát se psem v posteli

Pavla Gabrhelíková

Partner zakázal, aby s vámi váš slaďoušek spal v posteli? Žádné strachy, máme hned sedm neoblomných argumentů, které ho musí přesvědčit, aby do vašeho pelechu přizval i psího kamaráda.

  1. Eliminátor stresu. Ne náhodou se psi používají k terapii. Dokážou zmírnit hladinu stresu a pomoct člověku najít duševní klid. Jejich přítomnost je prostě pro lidské zdraví prospěšná.
  2. Cítíte se v bezpečí. Lidé spí se svými psy už od středověku. Naši předci to dělali především kvůli bezpečí. Vaše čivava vás asi neochrání před násilníkem, ale je v nás zakořeněné, že když je po našem boku pes, nic nám nehrozí.
  3. Kvalitnější spánek. Studie prokazují, že rytmické dýchání, srdeční tep a přítomnost psa vylepšují spánek.
  4. Posiluje to vaše pouto. Ten, kdo má psa v kotci na zahradě, s ním nebude mít tak pevný vztah jako ten, kdo s ním sdílí lože. To může prospět například při učení přivolání a dalším výcviku.
  5. Jako s plyšákem. Taky jste jako děti před spaním tisknuli svého oblíbeného plyšáka? Je skvělé, když ho člověk může nahradit živou bytostí v podobě psa. Nikdy se pak necítíte osaměle.
  6. Zbavíte se dětí. „Honzíku, už tu s námi leží pes, když si sem vlezeš ještě ty, nevyspíme se nikdo!“ A noc plná rodičovského sexu může začít.
  7. Jste hvězdy Instagramu. Nikdo neodolá sladkému pejskovi v bílých peřinách. Takže pes napomáhá i vaší popularitě.