7 důvodů, proč mít víc sexu – je to zdravé pro tělo i pro duši!

Linda Borůvková

Na téma, jak často myslí muži a ženy na sex, už byly popsané pěkné stohy papíru. Některé výzkumy dokonce tvrdí, že muži mají chlípné myšlenky každých sedm vteřin. Jiné se shodují na průměrném počtu 18 erotických myšlenek denně a tvrdí, že ženy jsou na tom úplně stejně! Ať tak či tak, myslet na sex je zdravé, ale ještě zdravější je ho pravidelně provádět. Řekneme vám proč.

  1. Kam chodí orgasmus, tam nechodí lékař. Zdravotní benefity pravidelného sexu jsou lékařsky dokázané. Pokud se vám dnes nechce do fitka, jedna sexy seance s partnerem je dostatečnou náhradou. Sex zlepšuje kvalitu spánku, posiluje a tvaruje svaly a dokonce snižuje riziko srdečních chorob. Pokud se tedy nebavíme o zlomeném srdci, ale to už je zase úplně jiná kapitola.
  2. Prospívá vašemu vztahu. Než si řeknete, že to jsme tedy objevili Ameriku, máme pro vás malou přednášku z chemie. Při orgasmu se tělo zaplavuje hormonem štěstí oxytocinem, kterému se připisuje i zodpovědnost za vytváření emocionálního pouta mezi dvěma lidmi. Jednoduše řečeno: Čím častěji se milujete, tím víc se milujete.
  3. Je to zdravé na pleť! Zapomeňte na pubertální pověry o tom, že pleťová maska ze spermatu prospívá vaší pleti. Je to trošku jinak. Sex zrychluje krevní oběh a extra porce kyslíku rozjasňuje vaši pleť a dává jí ten sexy zdravý ruměnec. A navíc, podobně jako při cvičení, dochází k vyrovnání hormonální hladiny, což vám pomůže i proti otravným pupínkům. Neříkáme, že máte zahodit všechny krémy a pleťové masky, ale pravidelná sexuální aktivita vám pomůže víc než návštěvy kosmetického salónu.
  4. Zvedne vám to sebevědomí. Když někoho nažhavíte a užijete si s ním vášnivé číslo nebo dvě, budete se cítít víc žádoucí a spokojení. A to je pro sebevědomí skvělý pohon. Vy se budete cítit líp, váš partner se bude cítit líp – no prostě win-win situace! Navíc sebevědomí je sexy, takže se tím spustí hotová sexuální lavina!
  5. Pravidelný sex vás zbaví problémů s menstruací. Ne, nemluvíme o tom, když vám to ujede, otěhotníte a na pár měsíců máte od návštěvy tetičky Irmy klid. Jde o to, že během sexu se děloha stahuje, což ji posiluje a díky tomu se během svých dnů rychleji zbavujete výstelky, která odchází s trochou krve jako menstruace. Vaše dny budou kratší, krvácení slabší a jako bonus zeslábnou i případné menstruační křeče. Pápá, růžové tabletky proti bolesti! Tohle je o dost zdravější varianta.
  6. Uleví se vám. Nic nezahání stres tak dobře jako dvojka červeného a tabulka čokolády. Moment! Že nic? Pár veselých chvilek v peřinách je ještě lepším uvolňovačem. Odplavuje napětí v těle, uklidňuje, relaxuje a zvedá náladu. Průzkumy prokazují, že lidé, kteří mají málo sexu, mají vyšší hladiny stresových hormonů v krvi. Jestli hledáte nějakou pilulku na štěstí, můžete přestat. Stačí si častěji užívat sex.
  7. Budete chytřejší! Tak tohle jste nejspíš nečekali. Ale je to tak! Nedávná studie prokázala, že orgasmus zvyšuje průtok krve, okysličení i vyživení všech částí mozku. Jasně, můžete luštit křížovky a hrát scrabble, ale tyhle mentální aktivity stimulují jen určité části mozku – na rozdíl od orgasmu, který ho procvičí celý. Takže zahoďte učebnice a vzhůru do postele! Vědci stojí za vámi.

Témata: