7 důvodů, proč mu dát kopačky ještě před Vánocemi

Pavla Gabrhelíková

Možná přemýšlíte o tom, že s rozchodem počkáte, až bude po Vánocích. Přece ho nenecháte brečet do cukroví! Tady je hned sedm neprůstřelných důvodů, proč byste to měly udělat hned.

  1. Nebudete se muset přetvařovat. Opravdu chcete všechny ty radostné vánoční okamžiky a tematické party trávit s někým, koho už nemůžete vystát? Předstírání vás bude psychicky vyčerpávat víc, než si myslíte.
  2. Bude obklopený rodinou. Až se oba bude cítit pod psa, nebude na to sami.
  3. Ani jeden z vás si nezaslouží žít ve lži. I když už s partnerem nechcete být, mějte na paměti, že je to člověk, který vám mnohokrát pomohl, podržel vás nebo vám udělal radost. Čím déle z něj děláte blbce, tím horší to je.
  4. Nemusíte utrácet za dárky. Stejně by tomu druhému připomínaly, že jste jej opustili. Takže by je vyhodil nebo zničil.
  5. Zavání to zneužíváním. Jste s ním jenom proto, abyste před Vánocemi nemuseli platit celý nájem sami? To od vás není moc pěkné…
  6. Vodíte ho za nos. Pokud spolu nejste dlouho, strávení svátků společně je takovým znamením toho, že to myslíte vážně. Rozejděte se, abyste druhému nepletli hlavu.
  7. Vyhnete se ponížení. Když se sejde rodina, nevyhnou se především páry okolo třicítky otázkám na svatbu a děti. Ještě horší to ale je, když se chystáte k rozchodu.