7 důvodů, proč se páry rozcházejí aneb nejen nevěra ničí vztahy

Redakce

Rozchody jsou dnes poměrně časté. Zajímají vás jejich nejčastější důvody? Tady jsou.

  1. Nuda

Pokud spolu pár chodí delší dobu, zamilovanost vyprchá. Je dost možné, že se oba spolu začnou nudit, pokud nesdílejí podobné životní priority a koníčky. Nuda je zabijákem vztahu. Jedinci si hledají jiný protějšek, aby zahnali nudu, která je sžírá.

  1. Přerostlá žárlivost

Žárlivost okořeňuje vztah, ale nesmí jí být moc. Je přirozené žárlit na partnera, protože o něj zpravidla nechcete přijít. Problém nastává tehdy, když protějšek své žárlení přehání. Kontroluje esemesky a hovory v mobilu, projíždí účty na sociálních sítích nebo dokonce svého partnera sleduje. V tomto případě nezbývá nic jiného, než ze vztahu opravdu odejít.

  1. Upnutí

Jeden z partnerů se do svého protějška zamiluje až příliš a nechce bez něj udělat jediný krok. Dotyčný má potřebu se svým milým trávit dvacet čtyři hodin denně. Není schopný mu ponechat jeho svobodu. Partner takového jedince se cítí jako ve vězení a láska z jeho strany postupně začíná opadat.

  1. Nevěra

Nevěra je nejčastějším důvodem, proč se vztahy rozpadají. Jednoduše jednomu z páru ve vztahu něco chybí, neudrží se a podvede svoji lásku i přesto, že ji stále miluje. Poté má většinou podvodník špatné svědomí, ale na to už je pozdě.

  1. Nedělání kompromisů

Dlouhodobý vztah je víceméně jen o kompromisech. Pokud alespoň jedna strana není schopná v různých rozhodnutích a žádostech dělat kompromisy, vztah dlouho nevydrží a rozpadne se. Oba z páru by se měli umět na všem dohodnout a být připraveni tomu druhému ustoupit, kdyby nebylo zbytí. Samozřejmě pokud se nejedná o něco, co se vyloženě příčí dotyčného zásadám.

  1. Lenost

Lenost je jedna z nejhorších lidských vlastností, obzvlášť pokud se týká vztahů. Když je člověk líný pracovat na vztahu, dříve či později přijde konec. Lidé musí své vztahy neustále rozvíjet, ať jsou spolu dva roky nebo dvacet let. Nečinnost pošle vztah do kytek.

  1. Nekvalitní sex

Fyzická přitažlivost drží vztah pohromadě. Pokud má pár nekvalitní sex, něco není v pořádku. Zmizela vášeň, přitažlivost nebo láska. Špatný sex nemusí vyústit jen v nevěru, ale rovnou v konec vztahu.

Doják: Muž požádal o ruku svou anorektickou přítelkyni hodně originálním způsobem

Skandál: V dětském magazínu Čtyřlístek byl nakreslen sex. A hned 2x!