7 důvodů, proč si nutně potřebujete pořídit i druhou kočku

Pavla Gabrhelíková

Možná pořízení druhé (třetí, čtvrté…) kočky už zvažujete, možná jste absolutně proti a chcete se jen přesvědčit, že pro vás nemáme žádné legitimní důvody. Ale pozor, pokud budete pokračovat ve čtení, vážně vám hrozí další chlupatý přírůstek!

  1. Kočičí boje. I když si s kočkou hrajete, nikdy si s ní nevyhrajete tak jako další kočičí kámoš. Schovky, úprky, výskoky: to všechno je nejlepší ve dvou!
  2. Samota. I kočky se cítí osaměle. Jak by bylo vám, kdybyste byli celý den zavření sami doma? Možná se tváří jako samotářky, ale jsou to zvířata zvyklá žít ve smečce.
  3. Parťák na zlobení. Tak třeba protestní kadění do sprchového koutu, kolektivní škubání dárkové krabice nebo shazování věcí z poličky. Ve dvou se to prostě lépe táhne!
  4. Mazlení. On ten člověk pořád něco uklízí, pořád kouká do počítače nebo si klidně usne. A kdo mě bude mazlit?
  5. Životní energie. Příchodem kotěte do domu se starší kočkou domácnost neskutečně ožije! Stará kočka nad hrobem chytne druhý dech a bude se jí chtít žít ještě jednou tak dlouho.
  6. Velká škola. Se dvěma kočkami budete dennodenně svědky úchvatné kočičí komunikace. O svých i ostatních zvířátcích se tak dozvíte mnohem víc.
  7. Pomůžete světu. V českých útulcích jsou stovky a stovky opuštěných koček, kocourů i koťat. Pokud se u vás uživí jedna kočka, zvládnete určitě i dvě. Pamatujte, že zachráníte život!