7 důvodů, proč zůstat na Silvestra doma

Eva Vogelová

Silvestr už je zase tady. Každý rok v tento večer nemusíte obrážet kluby a hospody. Co kdybyste jednou zůstali doma? Prozradíme vám, proč stojí za to, si užít poslední den v roce v teple domova.

  1. Na Silvestra o nic nejde

Silvestr je jen přechod do dalšího roku. Nový rok se opakuje pořád dokola stejně jako roční období, které také neslavíme. Silvestr je jen další noc v roce, kterých bude ještě spousta. Není ničím výjimečný. Dnes ho lidé slaví převážně jen proto, aby měli důvod se opít a veselit s přáteli, což mohou dělat i kdykoliv jindy.

  1. Dostat se po bouřlivé noci domů je noční můra

Pokud bydlíte ve větším městě a chystáte se jít někam oslavovat, všude bude spousta lidí. Ostatní si chtějí užít Silvestr také, takže kluby a hospody budou totálně nacpané. Strávit večer v prostředí, kde je nedýchatelno, je pravděpodobně to poslední, co si přejete. Navíc až se budete chtít dostat do svého bytu, noční MHD bude opět nacpané lidmi, kteří také chtějí někde přespat. Taxíky budou pravděpodobně také dost vytížené a je tedy dost možné, že na ně budete muset dlouho čekat.

  1. Je zima

Co si budeme povídat, i když zatím nemrzne, večer už je docela zima. Pokud budete chtít oslavovat, musíte se dostat z bodu A do bodu B a při přechodu budete muset okusit zimní počasí. Navíc se v hospodách nemůže kouřit, takže budete muset mrznout venku s cigaretou v puse. Není nad to zůstat doma a užít si tam příjemné teplo.

  1. Opít se můžete i doma

Pokud vám jde čistě o alkohol, můžete si ho koupit a pozvat své kamarády k sobě domů. Nemusíte se vůbec nikam přemisťovat a oslava v kruhu přátel bude jistě zajímavější, než se v klubu otírat s cizími lidmi. Navíc to bude i levnější.

  1. Můžete si poslední den v roce užít podle sebe

Hezké chvíle můžete prožít i doma, stačí si naplánovat, co budete dělat. Bude lepší, když Silvestr strávíte s protějškem nebo rodinou, aby vám nebylo smutno. Společně si můžete pustit oblíbené filmy, udělat si něco dobrého k jídlu, pustit si hudbu nebo si zahrát nějaké hry. Prožijete společnou pohodu a možná vám bude lépe, než kdybyste Silvestr strávili někde mimo domov.

  1. Zkuste dělat něco produktivního

Silvestrovský den můžete využít i jinak než jen se sklenkou v ruce. Většina lidí se netěší, až začne příští rok, protože po svátcích musí zase pracovat. Pokud máte tu možnost, začněte s tím už poslední den v roce. Budete napřed a nebudete se do toho muset další rok tolik nutit. Pokud v práci musíte být vždycky fyzicky přítomni, dopřejte svým kolegům volný den. Nabídněte se, že budete pracovat vy. Volný den si pak budete moci vybrat podle svého gusta.

  1. Silvestr bude i příští rok

Můžete zůstat doma už jen proto, že Silvestr se každý rok opakuje. Vyvažte se z každoročního stereotypu a nedělejte vůbec nic.