7 faktů o orgasmu, které byste rozhodně měli znát

Pavla Gabrhelíková

Orgasmus. Příjemný fyzický pocit, kvůli němuž jsme schopní dělat psí kusy. Pár vteřin rozkoše, po kterých nám svět přijde jako mnohem hezčí místo. Tak proč se o tomto "malém" zázraku nedozvědět víc?

  1. Orgasmus pomáhá od bolesti. Paradoxně zejména od bolesti hlavy a migrény. Při orgasmu uvolňujete hormony jako oxytocin a dopamin, které mají na tělo blahodární vliv a vyvolávají pozitivní emoce. Příroda to tak zařídila asi proto, abychom se rozmnožili, i když je nám blbě.
  2. Kondom nemá vliv na orgasmus. Oblíbený reklamní trik: Výrobci slibují, že s jejich kondomem dosáhnete té nejvyšší rozkoše. Ale je to blbost. Stejně tak pokud vám chlap tvrdí, že se s kondomem nedokáže udělat.
  3. Až 30 % žen má problém s vyvrcholením. Statisticky jedna ze tří žen to má s orgasmem při sexu obtížné. A pokud jde o orgasmus dosažený stimulováním tajemného bodu G, až 80 % žen toho není schopno.
  4. Kromě bodu G existuje i bod O. Podle Ernesta Grafenbergera, německého gynekologa, je ve vagíně jedno takové místo, na kterém se nahromadil větší počet nervových zakončení. Při důkladné stimulaci tohoto místečka dosáhnete orgasmu taky.
  5. Čím jste starší, tím lepší orgasmus máte. Souvisí to samozřejmě i s přibývajícími zkušenostmi. Ale především jste stále méně nervózní, protože už víte, co vás čeká.
  6. Ženy, které stimulují různými způsoby, mívají častěji orgasmus. Nové pozice nebo nové sexuální hračky dělají divy!
  7. Někdy k orgasmu dojde, aniž byste se o to snažili. Někdy k tomu stačí i divočejší házení vagónu nebo masáž jiných částí těla.