7 herců, kteří málem zemřeli při přípravách na role ve filmu

Pavla Gabrhelíková

Je s podivem, jak urputně se někdy herci připravují na své role. Těmto to přivodilo smrt! Podívejte se na seznam herců a hereček, kteří to s přípravami přehnali.

Matthew McConaughey – Klub poslední naděje

McConaughey tu hraje chlápka, který umírá na AIDS. Kvůli této roli zhubl skoro dvacet kilo a musel se pak odevzdat do péče doktorů.

Johny Depp – Strach a hnus v Las Vegas

V rámci přípravy na hlavní postavu se Depp odebral do sklepení autora knižní předlohy Hunter S. Thompsona. Četl tu jeho rukopisy a dokonce nosil jeho šaty. Ve sklepě mu dovolil i kouřit. Až posléze zjistil, že si připaloval hned vedle pytlu se střelným prachem. Kdyby chytl, mohl celý dům vyhodit do vzduchu.

Daniel Day-Lewis – Gangy New Yorku

Při přípravách na roli Billa Butchera odmítl nosit kabát, protože by ho jeho postava v 19. století taky neměla. Dopadlo to tak, že chytil zápal plic.

Martin Lawrence – Agent v sukni

Aby se Lawrence připravil na nošení těžkého latexového kostýmu, chodil běhat v tlustém oblečení a plastovém obleku. Potom, co doběhl, se zhroutil v důsledku extrémní dehydratace, přehřátí a vyčerpání organismu. Když ho dovezli do nemocnice, byl tři dny v komatu. Naštěstí se z toho dostal bez trvalých následků.

Matt Damon – Odvaha pod palbou

Aby důvěryhodně ztvárnil Edwarda Zwicka, traumatizovaného válkou a závislého na heroinu, držel extrémní dietu. Vybrala si svou daň v jeho normálním životě. Po pár měsících od konce natáčení skončil v nemocnici, protože si léky na hubnutí poničil nadledvinky. Kdyby v dietě pokračoval, poškodil by si i srdce.

Ashton Kutcher – Steve Jobs

Z Kutchera se stal po dobu natáčení frutarián. Jedl jenom jablka, aby zhubl a vypadal jako Steve Jobs. Nakonec ho z natáčení odvezli do nemocnice, protože to jeho organismus nezvládl.

Hilary Swank – Million Dollar Baby

Ve filmu nebyla použita dablérka, Swank „odbojovala“ všechny scény sama. Z tvrdého tréninku se jí na noze udělal puchýř velikosti ruky. Nenapadlo ji nic lepšího než ho propíchnout. Tím si způsobila hnisavou infekci, která by ji prý bez lékařské pomoci zabila.