7 herců, kteří málem zemřeli při přípravách na role ve filmu

Pavla Gabrhelíková

Je s podivem, jak urputně se někdy herci připravují na své role. Těmto to přivodilo smrt! Podívejte se na seznam herců a hereček, kteří to s přípravami přehnali.

Matthew McConaughey – Klub poslední naděje

McConaughey tu hraje chlápka, který umírá na AIDS. Kvůli této roli zhubl skoro dvacet kilo a musel se pak odevzdat do péče doktorů.

Johny Depp – Strach a hnus v Las Vegas

V rámci přípravy na hlavní postavu se Depp odebral do sklepení autora knižní předlohy Hunter S. Thompsona. Četl tu jeho rukopisy a dokonce nosil jeho šaty. Ve sklepě mu dovolil i kouřit. Až posléze zjistil, že si připaloval hned vedle pytlu se střelným prachem. Kdyby chytl, mohl celý dům vyhodit do vzduchu.

Daniel Day-Lewis – Gangy New Yorku

Při přípravách na roli Billa Butchera odmítl nosit kabát, protože by ho jeho postava v 19. století taky neměla. Dopadlo to tak, že chytil zápal plic.

Martin Lawrence – Agent v sukni

Aby se Lawrence připravil na nošení těžkého latexového kostýmu, chodil běhat v tlustém oblečení a plastovém obleku. Potom, co doběhl, se zhroutil v důsledku extrémní dehydratace, přehřátí a vyčerpání organismu. Když ho dovezli do nemocnice, byl tři dny v komatu. Naštěstí se z toho dostal bez trvalých následků.

Matt Damon – Odvaha pod palbou

Aby důvěryhodně ztvárnil Edwarda Zwicka, traumatizovaného válkou a závislého na heroinu, držel extrémní dietu. Vybrala si svou daň v jeho normálním životě. Po pár měsících od konce natáčení skončil v nemocnici, protože si léky na hubnutí poničil nadledvinky. Kdyby v dietě pokračoval, poškodil by si i srdce.

Ashton Kutcher – Steve Jobs

Z Kutchera se stal po dobu natáčení frutarián. Jedl jenom jablka, aby zhubl a vypadal jako Steve Jobs. Nakonec ho z natáčení odvezli do nemocnice, protože to jeho organismus nezvládl.

Hilary Swank – Million Dollar Baby

Ve filmu nebyla použita dablérka, Swank „odbojovala“ všechny scény sama. Z tvrdého tréninku se jí na noze udělal puchýř velikosti ruky. Nenapadlo ji nic lepšího než ho propíchnout. Tím si způsobila hnisavou infekci, která by ji prý bez lékařské pomoci zabila.

swipe helper

Mezi články můžete přecházet pohybem prstu na displeji do stran

zavrit