7 míst, která musíte zařadit na svůj seznam přání a navštívit je předtím, než zemřete

Redakce

Obdivujeme ty, kteří opustili svou práci a rozhodli se podívat od světa. Každý máme svůj wish list neboli list přání a je důležité si své sny plnit. Dobré je to, že existuje nespočet úžasných míst, která stojí za to vidět. Pokud i vy toužíte objevovat svět nebo navštívit zajímavá místa, tak tady je seznam sedmi míst, kam se můžete nebo spíš musíte podívat.

  • Volně žijící živočichové na Galapágách. Vulkanické souostroví Galapágy, ležící v Tichém oceánu, které studoval slavný evoluční teoretik Charles Darwin, je známé pro velké množství endemických druhů živočichů. Jako jsou obří želvy, leguáni, nelétaví kormoráni, malí tučňáci a další.
  • Machu Picchu v Peru. Tato nádherná indická citadela ležící vysoko v Andách byla postavena v patnáctém století a byla později opuštěna. Dnes je toto místo jistou výzvou pro všechny turisty. Můžete si tu vychutnat magický panoramatický výhled na celou krajinu.
  • Vyjeďte si lodí v Ha Long Bay ve Vietnamu. Nádherná zátoka Ha Long je dechberoucím místem, kde se budete cítit jako v nebi. Většina návštěvníků jezdí do Ha Long Bay strávit dvoudenní až třídenní dovolenou na lodi plující mezi kouzelnými ostrovy v zátoce. Právě tímto způsobem můžete nasát tu správnou atmosféru. V zátoce leží necelých dva tisíce malých či velkých obydlených i neobydlených vápencových ostrůvků těch nejrůznějších tvarů.
  • Levandulová pole v Provance ve Francii. Vonná levandulová pole jsou nádherným místem, které stojí za návštěvu. Tyhle aromatické květiny kvetou od června do srpna a vypadají dokonale. Fialové moře kvítků nádherně voní. Přijeďte sem, zavřete oči a hluboce dýchejte. Užijte si tu chvíli!
  • Procházka Plitvickými jezery v Chorvatsku. Plitvická jezera jsou nejznámějším národním parkem v Chorvatsku. Nachází se ve střední části Chorvatska na hranici Bosny a Hercegoviny a leží na horním toku řeky Korana mezi horskými vápencovými masivy. Pokud si chcete užít krásný pohled na přírodu, zajeďte sem.
  • Proletět se horkovzdušným balónem v Kappadokii v Turecku. Jak jinak si prohlédnout všechny přírodní památky a skalnaté útvary než z horkovzdušného balónu? Nabídne se vám tak dokonalý panoramatický výhled, který si zapamatujete do konce života.
  • Projděte se po vodě v Salar de Uyuni v Bolívii. Salar de Uyuni je největší solná pláň na světě, jež byla dříve dnem jezera. Celková rozloha je deset a půl tisíce kilometrů čtverečních. Nachází se v departementech Potosí a Oruro na jihu Bolívie v blízkosti hřebenu And. Krajina vytváří zajímavou iluzi, jako byste chodili po vodě, což představuje spoustu fotografických příležitostí. Taky byste si měli jeden snímek pořídit!

Pět stylových kaváren v Praze, které musíte navštívit

Byli jsme na Islandu. Co jsme tam viděli aneb 6 kouzelných míst země ledu a ohně