6 mýtů o zdravém vztahu, na které zapomeňte, pokud ho chcete mít

Redakce

Láska je složitá, to víme. Pokud chcete být úspěšní na poli vztahů, neměli byste věřit některým báchorkám, které kolují o dobře fungujících vztazích.

  1. Po svatbě se váš vztah magicky změní k lepšímu. NE. Pokud vám to nefunguje a myslíte si, že svatba (nebo nedejbože dítě) to spraví, jste na omylu. Na vztahu tyhle vnější vlivy nic nezmění. Musíte na něm makat a je fuk, zda budete oddaní, nebo žít na psí knížku.
  2. Pokud máte dobrý vztah, nehádáte se. NE. I harmonické páry se hádají. Kdo tvrdí, že ne, kecá. Občas malá bouřka dokáže zázraky.
  3. Skvělý vztah se snadno žije a vše jde jako po másle. NE. I ve vztazích, kde vše klape, občas dojde k třenicím. To ovšem neznamená, že by se hned vše mělo hodit přes palubu. Holt nikde to není jen růžové – ani tam, kde to většinu času šlape jako švýcarské hodinky.
  4. Pokud se budete snažit, vše půjde, jak má. NE. Některé vztahy prostě fungovat nebudou, ani kdybyste se postavili na hlavu. A nic se nemá lámat přes koleno, pamatujte.
  5. Pokud všeho bude dost, bude vám skvěle. NE. Hodně peněz, dětí nebo čehokoliv nezajistí vás vztahový blahobyt.
  6. Miluje-li vás, zůstane. NE. Možná vás vaše drahá plovička vážně miluje, ale někdy holt pohár přeteče a ve vztahu se nedá pokračovat. Nemůžete spoléhat na to, že vás druhý neopustí jen proto, že vás má rád. Občas prostě láska nestačí.

18 věcí, které dělají všichni žárlivci, ale nepřiznají to

13 pravd, které pozná každá, která se zamiluje podruhé…