7 nejlépe placených kouzelníků světa. Kolik vydělají obelháváním lidí?

Paga

Je fajn na chvíli utéct od nudné reality a utopit se ve světě iluzionistů. Inspirujte se v našem žebříčku nejlépe placených kouzelníků světa a na chvíli společně s nimi uvěřte, že kouzla opravdu existují.

Derren Brown

Týpek, který vás přesvědčí, že nevíte, kde bydlíte, i když stojíte před vlastním domem, vydělá osm milionů dolarů ročně. Jeho show najdete na Netflixu.

Michael Carbonar

Kouzelník, který má vlastní televizní show s názvem Carbonarův efekt. V ní na ulici zastavuje lidi a skrytou kamerou natáčí, jak jsou absolutně v šoku z toho, že mají najednou svázané tkaničky k sobě. Vydělá si tak asi osm a půl milionu dolarů za rok .

Iluzionisté

Skupina kouzelníků za uplynulý rok zvládla odehrát 350 představení po celém světě. Nedávno se dokonce objevili v americké talentové soutěži. Vydělají dvanáct milionů dolarů ročně.

David Blaine

Ve své show předvádí na ulicích New Yorku neuvěřitelné triky. Jako když stál ve svém seriálu na úzkém sloupku desetipatrové budovy celých 35 hodin. Těmito šílenostmi vydělá třináct a půl milionu dolarů ročně.

Criss Angel

Svou slávu zažil i u nás v České republice. Je to tak trochu šašek, ale lidi ho žerou. Neustále někdo spekuluje nad tím, jestli jsou okouzlení „obyčejní lidé z ulice“ opravdu lidmi z ulice, nebo předem zaplacení herci. Každopádně vydělá šestnáct milionů dolarů ročně.

Penn & Teller

Penn je kecálek, Teller je spíš tichý. Tito komici alá největší skeptici na světě se snaží ukázat svět v celé jeho hrůzné nahotě. Pyšní se tím, že lidem odhalují jeho skutečnou podobu. Hodí jim to třicet milionů dolarů ročně.

David Copperfield

Ano, pořád žije a ano, pořád je to nejoblíbenější, nejslavnější a nejbohatší kouzelník na světě. Za uplynulý rok za sebou má něco okolo 670 představení. Pořád vypadá dobře a navíc si ještě vydělá šedesát jedna milionů dolarů za rok!