7 nevýhod vážného vztahu, o kterých vám žádný pár neřekne

Pavla Gabrhelíková

Není to jen líbání, držení za ruce, sex na veřejnosti a společné vstávání. Vztahy jsou fuška, a to i v případě, že potkáte svůj vysněný protějšek. Jenže o tom vám žádná dvojice vyprávět nebude. My naštěstí ano.

  1. Ztráta absolutní svobody. Už si nemůžete přijít domů, kdy chcete, začít hrát na trombón v kteroukoliv denní i noční hodinu a po čase vlastně ani jíst, co chcete. Váš čas totiž už není jen váš. Stejně tak zdraví a peníze.
  2. Hádky. VŠECHNY páry se hádají. A kdo vám tvrdí, že ne, hádá se dvakrát tolik. Na začátku vztahu je totiž potřeba vymezit hranice a to se neobejde bez třecích ploch. A zbytek vztahu? To už jsou ponožky na zemi, pozdní příchody z hospody a noční telefonáty od ex…
  3. Manipulace. Obě strany se čas od času snaží, aby bylo po jejich. A to za každou cenu. Holky manipulují a vydírají sexem, chlapi zase útočí neprůstřelnými argumenty a své drahé polovičky chtějí zastrašit silou. Bohužel, i o tom jsou vztahy.
  4. Dohady o financích. Už nemáte právo ani na vlastní peníze! Pokud společně šetříte na dovolenou a partner si neplánovaně koupí sjezdové kolo nebo xBox, naštve to.
  5. Emocionální podvádění. Když to doma není růžové, mají účastníci dlouhdobého vztahu tendenci hledat si uznání a slova útěchy jinde. Nejde sice o nevěru jako takovou, ale přecejenom je to tajemství, které chováte před tím druhým.
  6. Lži. Velké lži i drobné lžičky, které končí katastrofou, potkaly už každý pár. „To víš, že miluju všechny tvoje kočky!“ nebo „Jasně, že tě má moje máma ráda!“. Někdy prostě není čas na hrdinství.
  7. Akta ex. Předtím, než potkáte toho pravého nebo tu pravou, jste pravděpodobně citově i sexuálně žili. Vaše minulost mohla být špatná a možná z toho máte takové trauma, že se to odráží i ve vašich aktuálních vtazích. Anebo se s ex pořád bavíte, což vašemu současnému partnerovi dost ubližuje.

Ještě si myslíte, že být ve vztahu je taková výhra?