7 paranormálních zkušeností, které zažil každý z nás. Co ve skutečnosti znamenají?

Pavla Gabrhelíková

Většinu událostí v našem životě můžeme vysvětlit logickou úvahou. Zkuste se ale na chvíli zbavit skepse a přiznat si, že věci mezi nebem a zemí skutečně existují. Jsou totiž úkazy, na které jsou všechny logické analýzy krátké...

  1. Věštba. Někdo vám předpověděl události, které se fakt staly, i když jste nad touto věštbou nepřemýšleli? Ve skutečnosti to mohl být neurčitý popis události (věštby jsou naschvál neurčité), abyste si ho mohli aplikovat na cokoliv nevšedního. Když se nám nějaká věštba líbí, většinou podvědomě pracujeme na tom, aby se vyplnila.
  2. Čtení z tarotových karet. To, co v tarotových kartách vidíte, o vás může mnohdy prozradit víc, než co ve skutečnosti znamenají. Není taky vyjímkou, že s námi jejich prostřednictvím komunikují nebeské bytosti, které se nám snaží zasáhnout do života, aby předaly důležitou zprávu. Lidé zabývající se tarotem většinou fungují spíše jako jakési médium pro vesmírné vzkazy.
  3. Květiny nebo pírka. Taky jste po odchodu někoho blízkého měli intenzivní pocit, že je stále s vámi? Může se to dít tak, že neustále vídáte určitý druh květin nebo vám na ruku přistávají pírka. Možná si s vámi hraje jenom vaše podvědomí – mimoděk filtruje vjemy, které máte spojené s někým blízkým. Ale taky může jít o neškodný způsob, kterým se vám zesnulí snaží dát najevo, že jsou stále s vámi.
  4. Spánková paralýza. Když se v noci probudíte a nemůžete se ani hrnout, je to velmi nepříjemné. Lidé po zkušenosti se spánkovou paralýzou popisují, že je to pocit, jako by jim někdo tlačil na hrudník. Pro vědu je tento jev zatím tak trochu oříšek. Často ji způsobuje jen to, že jste někde na půli cesty mezi snem a realitou. Někdy je to ale způsob, jak s námi komunikují mrtví. Snaží se nám říct, že něco není v pořádku. Nebo se vás nějaká bytost snaží posednout.
  5. Telepatie. Myslíte na dobrého kamaráda nebo kolegu a on vám najednou zavolá? To není náhoda. Lidé jsou schopni spolu komunikovat na základě posílání energie, ať už dobré nebo špatné. Když jste si s někým blízcí, navázali jste mezi sebou pouto, které se projevuje neúmyslnou telepatií. Myšlenka je totiž taky energie.
  6. Postava v rohu místnosti. Ano, mozek nás často mate a hraje nám halucinogenní představení umocněné naší představivostí. Periferním viděním pak vidíme v každém stínu postavu. Může jít o halucinaci. Ale často jde taky o záblesky nevyčerpané energie, o uvízlou duši nebo prostě „kapsu“ energie, která nemá kam jít. Jinými slovy: Možná se pokouší přivlastnit si váš dům poltergeist.
  7. Intenzivní pocit, že s někým máte být. Ano, může jít o prostou zamilovanost, kdy si lžeme do kapsy, abychom ulevili srdíčku. Ale pokud jste dostatečně emočně inteligentní a přitom pořád máte silný pocit, že k vám někdo prostě patří, možná k němu máte karmický dluh nebo prostě máte být z nějakého vesmírného důvodu spolu. Ale ten druhý toto volání v sobě může potlačit natolik, že si budete muset nechat „vyřízení účtů“ do dalšího života.