7 psích plemen, která se perfektně hodí do města

Pavla Gabrhelíková

Všechno začíná u výběru toho správného plemene. Pokud zvolíte špatně, zkazíte život sobě i psovi. Abyste se netrápili vy ani pes, vyberte si do města toho správného společníka.

  1. Bostonský teriér. Tento americký džentleman je velmi chytrý, loajální a snadno vycvičitelný. Zvládne dlouhou procházku po městě i vysedávání v kavárně.
  2. Francouzský buldoček. Nepotřebují tolik pohybu, protože jim to jejich zkrácené dýchací cesty nedovolují. Milují lidi a velkou společnost!
  3. Mops. Svým splasklým čumákem vám vždycky zlepší den! Jsou vyšlechtění k tomu, aby dělali člověku společnost a jsou v tom skutečně skvělí. Hodí se k těm, kterým dlouhé túry do lesa nic moc neříkají.
  4. Kavalír King Charles španěl. Živý a veselý společník. Stačí jedno pohlazení jeho hebké srsti a zamilujete se! Jsou vždy připravení vám zvednout náladu. Jejich srst je trochu nepraktická, proto vyhovuje spíš pobytu v bytě a na čistých ulicích.
  5. Havanský psík. Toto plemeno z Kuby je rádo středem pozornosti. Byť to tak možná nevypadá, jsou skvělými hlídači. Jejich srst navíc nevadí alergikům.
  6. Čivava. Jelikož jsou citlivé na chlad, oblékání do roztomilých kostýmků není úchylná záliba, ale nutnost. Jsou hravé, energické a milující. Ale pozor, nemyslete si, že když máte čivavu, nemusíte ji socializovat s velkými psy a učit ji základní povely! Pořád je to pes!
  7. Greyhound. Nejrozšířenější fáma o těchto psech je, že potřebují běhat. Není to pravda. Jediné, co fakt potřebují, je vaše láska. Milují děti a nemají problém s ostatními psy. Navíc si nelibují ve štěkání, takže budou mít radost i sousedi.