7 rad, jak nepřibrat o Vánocích

Redakce

Čas Vánoc se blíží. Všude kolem nás se začínají objevovat perníčky a další cukroví. Jen těžko se odolává. Jak si užít vánoční svátky, aniž bychom se museli stresovat, kolik kilo přibereme?

  1. Choďte na procházky – Venku možná mrzne, ale vy zapomeňte na válení se doma. Procházky vás udrží ve formě a dokonce spálíte i nějaké ty kalorie. Zimní vzduch je přece super, tak alou ven!
  2. S alkoholem pozor – S pitím alkoholických nápojů by se to nemělo přehánět, obsahují spoustu kalorií. Přípitek je samozřejmě povolen!
  3. Hubněte při domácích pracích – Při úklidu se poměrně dost spalují kalorie. A pokud se vám nechce moc hýbat, louskejte ořechy! Při rozlousknutí sto gramů ořechů spálíte až pět set kalorií.
  4. Pozor na cukroví – Cukroví je sladká mňamka, která patří k Vánocům, nemusíte to s ním ale přehánět.
  5. Nezapomínejte na zdravé jídlo – Ovoce a zelenina jsou důležité, proto byste na ně neměli během svátků zapomínat. Třeba takový ananas je velmi chutný, zažene chuť na sladké a ještě funguje jako spalovač tuků.
  6. Nepřejídejte se – Nezapomínejte, že během svátků nemusíte navyšovat svůj energetický příjem, který stejně k ležení na gauči nepotřebujete. Jezte rovnoměrně jako každý jiný den.
  7. Nevystavujte si po bytě jídlo – Jasně, že se dává cukroví  a jiná lákadla na stůl, ale pak se jen těžko odolává, když sedíte celý den u televize a kolem vás leží takové dobroty. Pokud tedy nechcete přibrat, nevystavujte si okolo sebe jídlo.

TIP nakonec: Když vám bude z jídla těžko, udělejte si detoxikační limonádu. Návod na přípravu zde.

Nejdojemnější reklama letošních Vánoc: Rodina za dědou přijela, až když jim přišlo parte

10 věcí, které jsou na Vánoce důležitější než dárek pod stromkem: Sentimentalita, chlupaté ponožky i svářo