7 rad, jak se vyrovnat s tím, že všichni kolem vás uzavírají sňatky a vy jste pořád single

Pavla Gabrhelíková

Ať je léto, nebo zima, Facebook se neustále hemží zásnubami. A co vy? Randíte s grafickým softwarem, nemůžete se odlepit od barové židle nebo stavíte World Trade Center z barevného žužu. Přečtěte si naše dobře míněné rady, abyste se, až na vás na Facebooku vyskočí další fotka s kroužkem na prsteníčku, necítili méněcenní.

  1. Zůstaňte zaměření na svůj životní příběh. To, že jsou vaším největším úspěchem čísla čtenosti vašeho blogu, neznamená, že máte menší právo na život, než ti, kteří budou mít v létě svatbu.
  2. Vypněte sledování na Facebooku. Především těch kamarádek a kamarádů, kteří oznámili, že se oddají jeden druhému. Zrušte sledování i párů, u kterých se k tomu schyluje. Nebo prostě kohokoliv, kdo je zrovna zamilovaný, na líbánkách, po svatbě, před dovolenou…
  3. Zamyslete se nad tím. Pokud je opravdu vaším jediným cílem uzavřít sňatek, kriticky se zamyslete nad tím, proč jste ještě sami. Pokud si s tím nevíte rady, nestyďte se navštívat psychologa.
  4. Připomeňte si, jak náročné je být ve vztahu. Manželství není procházka růžovou zahradou. Musíte dělat kompromisy, pořád mluvit o svých pocitech a všechno násobit dvěma. Perfektní životy na Facebooku jsou většinou vylhané.
  5. Fakt je na to ten správný čas? Potřebujete dokončit školu, pracovat, angažovat se v dobročinnosti a číst spoustu knížek. Opravdu by vám zbýval čas i na partnera? Možná je lepší nechat to na jindy.
  6. Otočte závist v něco užitečnějšího. Dejte si zmrzlinu, panáka, kupte si plyšáka, složte písničku, jděte si zaběhat, dělejte prostě cokoliv, co vám dělá radost. Život se netočí jenom kolem vztahů!
  7. Myslete na budoucnost. To, že jste toho správného člověka ještě nepotkali, znamená, že je všechno to krásné ještě před vámi. Kdežto ti, co se teď berou, už to mají za sebou. Je už čeká jenom hypotéka, první dítě a kompromisy.