7 rad, jak žít spokojeným životem, když je vám 20+

Eva Vogelová

Jak přežít mládí? Můžete se inspirovat v tomto článku.

  1. Najděte si partnera pro život

Sex na jednu noc určitě není k zahození, ale dlouhodobému vztahu se nevyrovná. Po chvíli vás přestane bavit střídat postelové partnery a budete chtít mít někoho, s kým budete trávit i jiný čas než ten v posteli. Partneři na sex vám nejspíš nebudou schopní dát jinou lásku. Bez člověka, který na vás doma čeká, když se vracíte z práce nebo ze školy, není život zrovna nejveselejší.

  1. Cestujte

Může se to zdát jako klišé, ale ke spokojenému životu mladých lidí cestování patří. Nemusíte jezdit na výlety několikrát měsíčně, stačí alespoň párkrát do roka. Důležité je, abyste se občas dostali ze svého stereotypu, poznali kulturu a přírodu cizího kraje. Zjistit, jak se žije v jiných státech, může být poučné. Navíc zážitky z cestování vám už nikdo nevezme.

  1. Neřešte ostatní

Stále se chcete zavděčit úplně všem kolem sebe? Pořád jste nezjistili, že to není možné? Nyní je čas, abyste přestali řešit, co si o vás lidé myslí. Pokud se ve všem budete ohlížet na ostatní, sebe tím stavíte do pozadí.

  1. Věnujte se svým přátelům

Když si zhruba jednou týdně posedíte v kavárně nebo doma s přáteli, svět bude hned hezčí. Navzájem si povíte o svých zážitcích, postěžujete si případně a společně se zasmějete. Pokud máte někoho, s kým se cítíte dobře, nezanedbávejte ho. Pevné přátelství pozitivně ovlivní váš život.

  1. Myslete především na přítomnost

Vzpomínat neustále na to, co jste udělali špatně, vás šťastnými neudělá. Smiřte se s tím, že některé věci se už staly a není možné je vrátit zpátky. Tím, že na to budete neustále myslet, zapomenete žít v přítomnosti. Podobně to funguje i s obavami z budoucnosti. Teď nemůžete vědět, co se vám přihodí za několik týdnů. Zabývat se tím, co všechno musíte zítra udělat, je přirozené, ale neměli byste se strachovat, jak zvládnete další měsíce.

  1. Najděte si pravidelnou zálibu

Pokud najdete něco, co vás bude opravdu bavit, váš život se stane mnohem veselejším. Ideální by bylo, kdybyste si našli zálibu, které se budete moci věnovat alespoň jednou týdně. Od práce nebo školy se potřebujete odreagovat a nabrat novou energii.

  1. Nebuďte na sebe přísní

Určitě máte cíle a sny, ale ty se nemusí splnit hned. Neměli byste se příliš upínat na úspěch. Když vám něco nejde nebo něco pokazíte, nevyčítejte si to. Uvědomte si, že jste udělali všechno, co bylo ve vašich silách. Když se budete neustále trestat za svoje chyby, váš život nebudete veselý a spokojený. Možná nejste takoví, jací byste si přáli být, ale i přesto se můžete snažit mít se rádi.

Témata:, ,