7 ukazatelů, že vám práce leze na mozek (a měli byste se na ni vykašlat)

Redakce

Práce znamená peníze, peníze znamenají svobodu. Alespoň tak je dnešní společnost nastavená. Všeho moc ale škodí a u stresových zaměstnání to platí dvojnásob. Pokud se poznáváte v následujících bodech, možná je čas poohlédnout se po novém místě.

 1. Telefon máte permanentně v ruce
  Mezi pracovním a osobním módem musí být jasná hranice. Pokud máte telefon neustále v pohotovosti a pravidelně lezete na pracovní mail, i když máte volno, máte toho moc.
 2. Neustále se srovnáváte s kolegy
  Je jasné, že pracoviště má tak trochu soutěžní potenciál. Pokud ale objektivně víte, že svou práci odvádíte dobře, snažte se vyvarovat porovnávání se s kolegy. Každý přináší do mlýna to svoje.
 3. Už dlouho vám nepřidali
  Podle odborníků je legitimní říct si o povýšení nebo zvýšení platu po roce práce, za kterou sklízíte od šéfa kladné hodnocení. Když se člověk nikam neposouvá, stává se frustrovaným a to může mít drtivý dopad na duševní zdraví.
 4. Váš sexuální život je v troskách
  Už dlouho jste doma neměli sex, protože chodíte z práce strhaní, vyčerpaní a vlastně na to ani nemáte náladu? Asi ani nemusíme říkat, že to je naprosto špatně.
 5. V práci se nemůžete ozvat
  Pokud se dlouhodobě pohybujete v prostředí, kde je problém mluvit, když se vám něco nezdá, je jasné, že se to podepíše na vás a vaší schopnosti prosazovat vlastní nápady a názory. To rozhodně není zdravé.
 6. Necháte se přehlížet
  Na vašem posledním projektu jste málem vypustili duši, ale smetanu za vás slízl někdo úplně jiný. Přihlaste se! Pokud po sobě necháte šlapat, naprosto vám to zničí sebedůvěru a skončíte jako rozklepaný uzlíček nervů.
 7. Pracujete bez pauz
  Když toho máte hodně, je snadné zapomínat na přestávky a někdy třeba i na oběd. Rozhodně by to ale nemělo být pravidlem, vaše oči i mozek zkrátka potřebují odpočinek. Ideální je obejít si blok nebo se protáhnout, když začnete cítit pnutí v ramenou.

Dokonalý šéf! Zaplatil luxusní dovolenou celému týmu

Cítíte se pod psa? Tady je 10 motivačních citátů, co vám zlepší den