7 věcí, co musíte vědět předtím, než si obarvíte hlavu na růžovo

Redakce

Přirodní barvy jsou nuda. Postavte do davu Jennifer Lawrence a vedle někoho s vlasy jak šmoulí kůže a můžete si být jisti, že všechny pohledy budou patřit právě člověku z modré galaxie. Ne každému se exotické zabarvení vlasů líbí, o čem ale rozhodně polemizovat nelze je fakt, že růžové, zelené, duhové a všelijaké jiné barvy a jejich kombinace budí pozornost všude. Inu, nejen šaty dělají člověka!

  1. Za pár dní máte po ptákách

Všechny exotické barvy (a obzvláště modrá) mají tendenci se rychle smývat. Můžete dělat cokoli – používat balzám pro udržení barvy nebo si sprejovat hlavu tunou laku. Ale odlivu vaší nádherné donutově růžové nezabrání už nic. Hodně záleží na dvou věcech: jestli jste bruneta nebo blondýna – říká se, že brunetám vydrží celá ta paráda o něco déle, a taky jak rychle cítíte potřebu si umýt vlasy (tedy řečeno narovinu, jak rychle se vám vlasy mastí). Přirozeně čím víc umytí, tím rychleji barva končí v chřtánu vaší vany. Kvalitní barva je nejintenzivnější až tři týdny po umytí, u těch levnějších je to bohužel horší – tam můžete po týdnu začít znovu. Koluje ale jeden drb, že prý zelená vydrží i vlnu tsunami.

  1. Všechno ušpiníte

Kupte si klidně tu nejdražší brčálovou barvu a za pár dní uvidíte, že vám jaksi zezelenal váš běloučký polštář, nemluvě o bílém ručníku z Lacoste, který vás stál majlant. Ale nebojte se, zase taková tragédie to není. Tohle přece dělají všechny barvy, nejen ty netradiční. Poukazujeme na to pouze proto, že se jednou stala taková zajímavá historka. Jedna Američanka si vyrazila na kadeřnickou párty, kde si kvůli sázce musela obarvit vlasy na sytě rudou červenou. Protože už ale měla dost upito, ráno si na to vůbec nezvpomněla a když si šla umýt vlasy, najednou zjistila, že má ručník celý od krve. Když prý přijela záchranka, trvalo jim půl hodiny, než je přešel smích natolik, aby se mohli vrátit do nemocnice.

  1. Budete si muset mýt hlavu v nádobě s ledem

Ehm, no dobře, tady si trochu děláme legraci, ale částečně je to pravda. V návaznosti na bod jedna se totiž všeobecně ví, že k udržení barvy napomáhá i namáčení vlasů do studené vody. Nic příjemného, ale funguje to. Nemusíme samozřejmě zmiňovat, že to není to jediné, co můžete pro zachování barvy udělat. Až budete svou vysněnou žvýkačkovou zelenou kupovat, určitě si pořiďte i šampón, kondicionér a balzám speciálně určené pro netradiční odstíny.

  1. Pokud jste blondýna, tak je to v kapse

Ne nadarmo se říká, že blondýnky mají všecko jednodušší. A netýká se to jenom úspěchu při flirtování. Blondýnám se totiž už od narození otevírá nádherný svět barev. Růžová, zelená, fialová, modrá, duhová – prostě si to tam „plácnou“ a jdou. Tak je to, žádné odbarvování jako brunety.

  1. Pokud jste bruneta, tak je to celkem smůla

To bruneta, ta si barvení do neobvyklých odstínů musí pořádně rozmyslet. Čeká ji totiž martýrium jménem odbarvování čili bělení. U tmavovlásek světlejších (třeba Angelina Jolie) je to ještě snesitelné, tam postačí vlasy odbarvit klidně i jednou, a výsledek bude celkem přijatelný. Pokud ale máte africkou nebo latinskoamerickou krev a máte tedy vlasy jako havran, tak se připravte na zdlouhavou procedúru minimálně tří odbarvovacích procesů. A ty ničí vlasy. Vlastně je to ale celkem sranda, protože během nich vypadáte jako Marilyn Monroe.

  1. Pokud jste fakt bruneta, tak si radši kupte paruku

Odbarvování vlasů ale už přestává být srandovní, když si uvědomíte, jak škodlivý a časem i otravný tento proces je. Nemusí se to projevit hned, ale po vícečetném bělení se zpravidla dostavuje nevítaný efekt – nehorázné roztřepování konečků. A nejen to. Vlasy začnou být značně lámavější a budete těžší je rozčesat, protože budou náchylnější k tvorbě všemožných uzlíků. Kupte si speciální koš na vyhazování poškozených hřebenů. A ještě něco – asi to už víte, ale pro jistotu si to tu povíme znovu: odbarvovací kůry nemůžete provést všechny najednou. Rozestupy mezi jednotlivými seancemi můžou trvat klidně i pár týdnů. Takže to chce trpělivost.

  1. Stojí to za to

Jak už bylo řečeno, nejen šaty dělají člověka. Vlasy bývají velmi často to první, co na člověku obdivujeme (nebo co nás naopak odpuzuje) a proto je to nesmírně důležitá součást naší image. I když majitelé a majitelky mimozemsky zabarvených účesů musí svým vlasů věnovat velkou péči, výsledný efekt je prostě naprosto jedinečný a pokud jste ten typ, který snese upřené pohledy, otevřená ústa i lehce neslušné šuškání, pak už není vůbec nad čím váhat. A pokud byste chtěli poznat podobné vlasové freaky, určitě někdy navštivte fanouškovské srazy – jako mezi svými se budete cítit na shromážděních fandů anime, počítačových her, punku či metalu.

10 věcí, které pochopí jen lidi s dlouhými vlasy: Taky je taháte ze zadku?

HOT TREND: Duhované vlasy, které září pod UV světlem