6 zdravotních výhod toho, že jste single

Pavla Gabrhelíková

Obzvlášť ve vánočním období je pro single těžké zkousnout samotu. Není divu, že v tento čas se potýkáme s největším počtem sebevražd. Ale my pro vás máme hned několik důkazů toho, že jste to vlastně vyhráli.

  1. Nejste tak vystresovaní. Většina vztahů není úplně ideální, zadaní se tedy stresují mnohem víc než vy. Navíc studie Journal of Psychophysiology v roce 2014 dokázala, že lidé v manželství nejsou schopní tak silného prožitku jako nezadaní.
  2. Nejste tlustí. Průzkum Health Psychology tvrdí, že šťastně vdané ženy přiberou první půl rok po svatbě kolem tří kilo. Tak si vezměte, jak špatně na tom budou třeba za pět let. A vy stále jako proutek!
  3. Máte čas cvičit. Když jste v páru, nemůžete myslet jenom na sebe, takže musíte udělat nákup, uklidit, připravit večeři a podobně. Vy ale tento čas můžete věnovat pouze sobě, protože, když doma neuklidíte, není tam nikdo, kdo vám to bude vyčítat.
  4. Máte více sociálních vazeb. Sedánky s přátely, rodinou a bohatý společenský život (samozřejmě to nesmíte přehánět s pitím) vám pomáhájí uvolňovat stres víc, než kdybyste každý večer seděli s přítelem u televize. Tak na to myslete.
  5. Jste úspěšnější. Studie z roku 2010 v magazínu Time prokázala, že nezadané ženy vydělávají o patnáct procent víc než ty ve spokojeném svazku. Máte totiž čas zdržet se v práci, udělat si rekvalifikační kurz i pěstovat koníčky, které z vás dělají kvalitnější lidskou bytost.
  6. Máte zdravější srdce. I když vám ho možná ten poslední vztah zlomil, v dlouhodobějším měřítku je u vás menší pravděpodobnost, že si přivodíte mrtvici nebo infarkt. A dává to smysl: Žádné rozčilovaní s bordelem někoho jiného, žádné žabomyší války.

Vy jste vlastně ti úplně nejšťastnější lidé!