7 životních mouder, ke kterým možná ve 20 dojdete

Eva Vogelová

Jak člověk stárne, moudří. Tedy alespoň někteří z nás. Na co možná časem přijdete?

  1. Pracovní trh na vás nečeká s otevřenou náručí. Vystudujete školu a myslíte si, že vás hned vezmou do super práce? Myslíte si, že na vás všude čekají s otevřenou náručí? Tyhle myšlenky vás rychle přejdou, jakmile se pokusíte nějakou hledat. Na začátku budete rádi, že se vám vůbec nějakou trochu obstojnou práci podaří najít. Třídění zboží v supermarketu a obskakování lidí v mekáči se nepočítá. Tam vás vezmou všema deseti.
  2. Některým názorům svých rodičů možná nikdy neporozumíte. S rodiči je kříž. Často vás nepochopí, mají jiné názory a postoje k životu. Jednoduše vyrostli v jiné době než vy a proto se s nimi často na některých věcech nedokážete shodnout. Postupem času si na to však zvyknete a budete je respektovat. Uvědomíte si, co všechno pro vás za celý svůj život udělali. A že toho určitě nebylo málo.
  3. Někteří lidé jsou fakt kreténi. Čím budete starší, tím víc kreténů v životě potkáte. Vždycky se kolem vás najde někdo, kdo rád vrtá do soukromí ostatních lidí a škodí jim. Někdy se nebudete stačit divit tomu, jak primitivní názory někteří mají a co všechno ze svojí pusy dokážou vypustit.
  4. Nejsme nesmrtelní. Před dvacítkou si člověk moc neuvědomuje svoji smrtelnost. Myslí si, že mu patří svět a nic špatného se mu nemůže stát. Pokud to momentálně takhle cítíte, za pár let zjistíte, že jste se mýlili. S přibývajícím věkem si budete čím dál více uvědomovat, že tu nebudete věčně. Na některé sny a cíle máte jen omezený čas. Od dvaceti začíná čas běžet strašně rychle.
  5. Peníze nerostou na stromech, bohužel. Během střední nebo možná ještě i vysoké školy vás rodiče živí. Platí vám, co je potřeba, a vy si maximálně vyděláte v létě na brigádě nějakou tu korunu. Nikdy vás finančně nenechali ve štychu. Tomu je teď konec. Po skončení studia na vlastní kůži pocítíte, že peníze nerostou na stromech a ani je nenajdete na zemi. Budete si je muset těžce vydřít. Tak hodně štěstí!
  6. Partnera / partnerku nepředěláte, ani kdybyste se rozkrájeli na kousíčky. Časem zjistíte, že ač se budete snažit sebevíc, svého partnera / partnerku k obrazu svému nepředěláte. Buď svůj protějšek budete brát takového, jaký je, nebo adios. Měnit partnerovu osobnost dělá ve vztazích peklo.
  7. Po pětadvaceti už není čas na pitomosti. Po dvaceti pěti letech se už čas krátí a není možné se neustále zabývat blbostmi, pokud chcete něčeho dosáhnout. Uvědomíte se, že budete muset na všech svých stránkách zapracovat, abyste v životě něco měli a něco si vybudovali. Není to jednoduché, budete muset zatnout zuby a mít trpělivost. Ta vám však nepochybně přinese ovoce.