7 znamení, že se z vás stali nadšení tuláci

Eva Vogelová

Baví vás putovat po světě? Navštěvujete zapadlá místa, rádi se kocháte přírodou a civilizace máte plné zuby? Pak se z vás nejspíše stali bezstarostní tuláci, kterým leží svět u nohou.

  1. Těšíte se na svatební cestu mnohem více než na svatební den

Na svatbu se těšíte hlavně proto, že po ní bude následovat svatební cesta. Nemůžete se dočkat, až si se svým partnerem naplánujete několikatýdenní aktivní dovolenou. Nemáte v plánu se povalovat na písečných plážích, ale putovat z jednoho místa na druhé. Odpočívat na jednom místě vydržíte maximálně tři dny a to už se musíte docela dost přemáhat, abyste to vydrželi.

  1. Přáli byste si vlastnit kouzelný koberec

Aladdin se svojí láskou cestoval na kouzelném koberci, což byste nejraději udělali taky. Záříte štěstím, když můžete doslova vymetat všechny kouty světa. Nepotřebujete k tomu ani žádný luxus, ke štěstí vám stačí batoh se základními potřebami a stan. Dělá vám dobře, když můžete uprchnout z civilizace do přírody, kde nevidíte jen budovy bez zeleně.

  1. Jste na jednom výletě a už plánujete další

Užíváte si svoji současnou cestu, ale nemůžete se zbavit myšlenek na další. Nedělá vám dobře, když si uvědomíte, že byste se museli vrátit do práce a trávit tam pravidelně osm hodin denně. Nejraději se pohybujete na čerstvém vzduchu. Máte spoustu energie na poznávání světa. Finance vám to však komplikují. Na svoje cesty jich tolik nepotřebujete, dokážete se uskromnit, ale bez jídla a dalších základních potřeb se neobejdete.

  1. Důvěřujete cizím lidem

Na svých cestách potkáváte spoustu lidí, dozvídáte se od nich různé příběhy a zkušenosti. Někteří jsou podobní jako vy, chtějí se toulat po světě a poznávat nová místa. Máte radost, když někoho takového potkáte. Většinou k němu máte okamžitě důvěru, aniž byste ho z něčeho podezřívali. Tuto zkušenost jste si přenesli do běžného života, automaticky cizím lidem, se kterými se seznámíte, důvěřujete. Nemáte sice rádi davy, ale s jednotlivci si rádi popovídáte. Milujete sice přírodu a samotu, ale s otevřeností vůči ostatním nemáte velký problém.

  1. Vozíte si domů přírodní suvenýry

Většina lidí si z dovolené přiveze nějaký předmět, který je typický pro danou zemi. Koupí si ho někde na trhu a doma si ho vystaví na poličce, ale po chvíli se na něj jen práší. Vy si domů vozíte věci, které jste většinou někde našli nebo vám je někdo daroval. S tím předmětem většinou máte spojený nějaký zážitek či myšlenku. Může jít třeba o obyčejný kámen, ale pro vás má velkou váhu. Své poklady si pečlivě uschováváte a pečujete o ně.

  1. Zeměpis je vaší silnou stránkou

Neunikají vám zajímavosti o různých zemích. Jednoduše vás to baví, protože nejezdíte jen prstem po mapě, ale skutečně se na určitá místa vydáváte. Dobře se orientujete v prostoru, většinou si vystačíte s papírovou mapou. Občas se sice ztratíte, ale nemáte z toho hrůzu, protože se o sobe v přírodě umíte postarat.

  1. Máte nohy obsypané modřinami a štípanci od hmyzu, ale nevadí vám to

Když jste na výpravě, občas se vám stane, že o něco zakopnete a spadnete. Vytvoří se vám z toho hned několik modřin, ale velkou hlavu si z toho rozhodně neděláte a jdete dál. Podobně reagujete, když vás bodne nějaký hmyz. Berete to jako nutnou součást všech výletů.