7 způsobů, jak se vyrovnat s odchodem partnera, kterého milujete

Eva Vogelová

Rozchod s protějškem, kterého stále milujete, je velmi bolestná záležitost. Existují však různé způsoby, které vám pomohou se z ní dostat. Přečtěte si o nich.

  1. Přijměte fakt, že se váš vztah rozpadl

Jednou z nejtěžších věcí na rozchodu je přijmout ho a uvědomit si, že je konec. Lidé tomu často nechtějí uvěřit, protože se bojí ještě větší bolesti. Někteří si říkají, že chvíli počkají, až se to uklidní, a poté že se možná dají s protějškem zase dohromady. Vidí ještě naději tam, kde už žádná není. Pokud uvnitř sebe přijmete, že hezké chvíle s milovaným člověkem už skončily, uleví se vám. Nebraňte se tomu. I když to bolí.

  1. Odpusťte sobě i partnerovi

Pokud se páru rozpadá vztah, oba mají tendenci hledat viníka. Máte to podobně? Přestaňte se s tím. Odpusťte svému protějšku. Nepochybně vám nechtěl ublížit, ale vztah vás dvou byl z určitých důvodů už neudržitelný. Není to ničí vina. Ani vaše. Přestaňte se obviňovat a jděte dál.

  1. Vyhoďte všechny věci, které vám bývalého partnera mohou připomínat

Bude to bolet, ale udělejte to. Dejte do kupy všechny věci, které vám zbyly po bývalém partnerovi. Nezapomeňte na dárky, které vám daroval. Poté si ho smažte ze sociálních sítí a mobilního telefonu. Bude to tak pro vás lepší. Nebudete mít tendenci mu neustále volat či psát. Rychleji vás ta vnitřní bolest přejde.

  1. Myslete jen na sebe

Být ve vztahu může někdy znamenat, že spoustu času trávíte se svým milovaným člověkem. Na tom samozřejmě není nic špatného, ale trochu tím zanedbáváte sebe. Pokud jste se ve vztahu zanedbávali, momentálně budete mít možnost to napravit. Začnete konečně sportovat, číst knihy, realizovat se více v práci. Buďte více aktivní, co se týče vlastní osoby. Rychleji se dostanete z bolavého rozchodu.

  1. Vypěstujte si nanovo sociální život

Když jste chodili s protějškem, pravděpodobně jste neměli moc času na své blízké. Navštivte svoji rodinu a přátele. Nepochybně vás přivítají s otevřenou náručí. Choďte do parku, na koncerty, do klubu, do knihovny a do dalších veřejných prostor, kde se seznámíte s dalšími lidmi. Sociální kontakt vám prospěje. Na chvíli možná zapomenete na své trápení.

  1. Neskákejte hned do nového vztahu

Seznamovat se s novými lidmi a trávit s nimi čas je velmi příjemné, ale nenavazujte hned nový vztah. Mohlo by vám to uškodit. Nejdříve se pokuste z bolestného stavu dostat sami. Nelepte rozchod hned dalším vážným vztahem. Nemuselo by vám to vyjít. Nezávazný sex by vám mohl naopak pomoci. Získáte nové zkušenosti v posteli, odreagujete se a užijete si. Pohlavní styk na jednu noc ve vašem případě nemá žádné negativum.

  1. Nebojte se požádat o odbornou pomoc

Může stát, že vás rozchod semele natolik, že vám nepomohou ani předchozí body. Běžně se stává, že po náročném rozchodu mnozí lidé upadnou do opravdové deprese, kdy nejsou schopní ani vstát v postele. Pokud jste na tom podobně, rozhodně se nemusíte bát navštívit krizové centrum či psychologa. Není to žádná ostuda. Spousta lidí se dostává do složitých období, která sami už nedokáží zvládnout.